İyi Dersler Şoför Amca Projesi Afiş Yarışması sonuçlandı

2677
Tokat ili, Üzümören İlkokulu’ndan Mehtap Günay'ın afş çalışması birinci seçildi...

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı afiş yarışmasında ilk üçe giren çalışmalar açıklandı.

Ayşe Çeçen’in çalışması afiş yarışmasında ikinci oldu…

2017-2018 eğitim öğretim yılında Çanakkale, Denizli, Erzurum, Giresun, Hatay, Kahramanmaraş, Sakarya, Şanlıurfa, Tokat, Yozgat illerinde uygulanan proje kapsamında, toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4.sınıf öğrencilerine yönelik İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması’na düzenlendi. 482 eserin yer aldığı yarışmada dereceye giren afişler uzman jüri tarafından seçildi.

Öğrenci, öğretmen ve okullara ödül

Beyzanur Yormaz’ın çalışması afiş yarışmasında üçüncü oldu…

Yapılan değerlendirmeler sonucunda; Tokat ili, Üzümören İlkokulu’ndan Mehtap Günay birinci; Tokat ili, Üzümören İlkokulu’ndan Ayşe Çeçen ikinci; Hatay ili, TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu’ndan Beyzanur Yormaz üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrenciler bisiklet ve güvenli sürüş için kask ve dizlik kazanırken; öğretmenlere de hediye çeki verildi. Kazanan okullara ise çok işlevli yazıcı ve kupa ödülleri kazandılar.