Jaguar ile Dua Lipa müzik dünyasında bir ilke imza attı

2154

Jaguar ile Dua Lipa müzik dünyasında bir ilke imza attı: Geçen yıldan beri müzik listelerini altüst eden İngiliz kadın sanatçı Dua Lipa Jaguar ile birlikte müzik dünyasında daha önce görülmemiş bir çalışma gerçekleştirdi.

Jaguar’ın kişiye özel geliştirdiği yazılım ve teknolojilerin kullanıldığı projede, Dua Lipa’nın Tamamen Elektrikli Jaguar i-pace’i kullanırken elde edilen veriler son şarkısı ‘Want To’yu şekillendirdi. Spotify ya da mobil cihazlar üzerinden kişisel olarak da remikslenebilen şarkı Dua Lipa hayranları sayesinde müzik tarihinin de en çok remikslenen şarkısı oldu.

Melodiler Jaguar i-pace’ten 

Dua Lipa, kendi remiksini yaratmak için Jaguar i-pace kullandı ve aracın akıllı sensörleri Dua Lipa’nın sürüş deneyimini kaydetti. Otomobilin elektrik tüketiminden Dua Lipa’nın hızlanma ve yavaşlama gibi sürüş karakteristiğine kadar toplanan milyonlarca veri şarkının sound’undan temposuna ve tonuna kadar etkili oldu. ‘Want To’nun Jaguar versiyonu Dua Lipa’nın 7 Eylül Cuma günü piyasaya çıkacak ‘Dua Lipa The Complete Collection’ albümünde de yer alıyor.

Amsterdam’daki lansmanda konuşan Dua Lipa, “Jaguar ile yaptığım bu iş birliği müzik ve teknolojinin sınırlarını zorlamak anlamında çok heyecan verici. Hayranlarımın Jaguar sürüş deneyimlerinden yola çıkarak ‘Want To’nun kendilerine has versiyonunu yaratabilecek olmaları müthiş bir şey. Tamamen elektrikli Jaguar i-pace sürüş deneyimimden elde edilen verinin müziğimdeki enerjiyi değiştirerek yepyeni bir melodi oluşturması gerçekten inanılmaz” dedi.