Karavan Sektörü 2022’deki dev buluşmasına hazırlanıyor

415

Tüyap; doğa, kamp ve karavan tutkunlarının buluşma adresi Karavanist Fuarı için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

  • 8-16 Ocak 2022 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde Outdoorist Fuarı ile eş zamanlı gerçekleşecek 2. İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı’nda; karavan çeşitlerinden, karavan yan sanayi ve aksesuar ürünlerine, outdoor ve doğa sporları ürünlerine kadar yüzlerce ürün tek çatı altında buluşturulacak.

Düzenlendiği ilk yıla oranla 3 kat daha büyüyerek 4 salonda düzenlenecek fuar, bu yönüyle de yurt dışı ve yurt içi ziyaretçi sayısını artıracak. İlkinde 43 ülkeden toplam 21.266 ziyaretçi ile 100’e yakın firma ve firma temsilciliğini ağırlayan fuarın 2’ncisine özellikle Almanya, Hollanda, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Sırbistan, Bosna Hersek, Macaristan’dan ziyaretçi akını bekleniyor.

“Fuarımızın etki alanını genişleteceğiz”

Türkiye’de 2021 yılında üretilen 2 bin karavanın 500’ünün siparişinin Karavanist Fuarı’nda alındığını belirten Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Fuarımızın ardından yaptığımız araştırmada fuara katılan firmaların fuar sırasında aldıkları siparişlerin neredeyse 2 katını fuar sonrasında da aldıklarını tespit ettik. Bu durum fuarımızın etki alanının ne kadar geniş olduğunu gösteriyor. Biz de buradan hareketle etki alanımızı daha da genişletmek için fuar alanımızı 3 kat artırdık. Outdoorist Fuarı ile 4 salonda eş zamanlı gerçekleştireceğimiz 2. İstanbul Karavan ve Ekipmanları Fuarı’nda sadece karavan değil kamp ve doğa tutkunlarını da aynı çatı altında buluşturacağız” dedi.

“Daha geniş kitlelere ulaşacağız”

Düzenlendiği ilk yıl 43 ülkeden toplamda 21.266 ziyaretçi ile 100’e yakın firma ve firma temsilciliğini ağırlayan fuarın ziyaretçi memnuniyetinin yüzde 80’i aştığını belirten Ersözlü, “Nisanda gerçekleştirdiğimiz ilk fuarımızın katılımcılarının yüzde 90’ı fuardan memnun olarak ayrılırken, yüzde 87’si ise bir sonraki fuara yeniden katılacağını belirtti. 2’nci fuarımıza katılacakların oranı yüzde 92’yi buldu. Tüyap Fuarcılık olarak 8-16 Ocak 2022 tarihlerindeki 2’nci Karavanist buluşmamızda daha geniş bir ziyaretçi kitlesine ulaşmak için hazırlıklarımızı hızla sürdürüyoruz”

Avrupa’dan ziyaretçi akını bekleniyor

Yurt dışından Balkanların tamamı ve Orta Avrupa ülkeleri ile yurt içinden Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan fuara, bu sene özellikle Almanya, Hollanda, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Sırbistan, Bosna Hersek, Macaristan’dan ziyaretçi akını bekleniyor.

Karavan çeşitlerinden, outdoor ürünlere…

OUTDOORİST Fuarı ile gücünü birleştirerek karavan severler ile kamp ve doğa tutkunlarının her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde hazırlanan Karavanist Fuarı, İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki 4 salonda gerçekleştirilecek. Fuarda yüzlerce firma ve markanın son teknoloji ürünleri tanıtılacak. Karavanist Fuarı’nda motokaravan, çekme karavan, seyahat römorkları gibi farklı karavan çeşitlerinden, iç dekorasyon ürünleri ile duş ve su sistemlerine kadar karavan tutkunlarının yakından takip ettiği ürünler sergilenecek.

Fuarın Outdoorist Fuarı ile eş zamanlı düzenlenmesi, kamp ve outdoor tutkunları için de cazibe yaratacak. Outdoorist Fuarı (Doğa, Su Sporları, Deniz Araçları, Balıkçılık, Avcılık Ekipmanları, Kamp Malzemeleri, Bisiklet, Motosiklet, 4×4, Off- Road, Ticari Araçlar ve Aksesuarları Fuarı) alanında outdoor ve doğa sporları ürünlerinden, tekne ve su sporları araçlarına, kamp malzemeleri ve ekipmanlarına, avcılık malzemelerine kadar yüzlerce ürün ziyaretçileriyle buluşturulacak. Kamp çadırlarından kampçılık ekipmanlarına, bisikletlerden doğa sporları ekipmanlarına kadar insanı doğa ile bütünleştiren birçok ürün ve malzemeyi de inceleme olanağı sunacak. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) iş birliğinde ayrı bir salonda ticari araçlar pickup, SUV, 4×4 ve karavan sektöründe kullanılan araç modelleri de sergilenecek.

16 Ocak tarihine kadar sürecek

8 Ocak 2022 tarihinde başlayacak 16 Ocak 2022 tarihine kadar açık olacak olan fuar, 8- 15 Ocak 2022 tarihleri arasında 10.00- 19.00 saatlerinde, 16 Ocak 2022’de ise 10.00- 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.