Karavanlı yaşantınızı güvence altına alın!

8420

Pandemi döneminde trend haline gelen karavanları güvence altına alan “Karavan Kasko Sigortası”na olan ilgi her geçen gün artıyor.

Pandemi ile birlikte pek çok kişinin giderek daha çok ilgisini çeken karavanlı yaşam, “Karavan Kasko Sigortası’’na olan talebi de yükseltti. Karavan kasko sigortası satışında Türkiye liderliğini elinde bulunduran Broker ÖzserNEO Sigorta’nın Manavgat Şube Ekibinden Murat Türksever motokaravan ve çekme karavanları kapsayan karavan kasko sigortası hakkında bilgi verdi.

Talep son iki yılda arttı

Son iki yılda karavanlara olan ilginin artmasıyla doğru orantılı olarak karavan kasko sigortası satışlarının da önemli oranda artığını belirten Türksever şunları anlattı: “Bu sigorta, tüm karavan kullanıcılarına özel kasko ürünü olan motorlu ve çekme (motorsuz) karavanlarını teminat kapsamına alan sigorta türüdür. Bu pakette; kasko, ihtiyari mali mesuliyet, şahıs başına bedeni, kaza başına bedeni, maddi hasarlar, ferdi kaza koltuk, ölüm/sürekli sakatlık, tedavi masrafları, hukuksal koruma, araca bağlı hukuksal koruma, sürücü hukuksal koruma, mini onarım, merkezi kilit sistemi değişikliği gibi hususlar teminat altına alınabilmektedir.”

Poliçe detayları

Poliçe detaylarını da değinen Murat Türksever, “750 kg altındaki karavanlara poliçe düzenlenmemektedir. Karavan poliçelerinde çekme-motor karavan seçilmesi zorunludur. Çekme karavanda çeken aracın kasko poliçesi olması gerekiyor.

Tente, uydu, güneş paneli gibi ekipman ve teçhizatları belirtilen bedeller ile teminat kapsamına alıyoruz. Schengen ülkelerine yapacağınız seyahatlerde 15 güne kadar ek primsiz yurt dışında geçerli kasko teminatını poliçenize ücretsiz dâhil ediyoruz” dedi.