Karsan, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde!

2061

“Mobilitenin geleceğinde bir adım önde” vizyonu doğrultusunda hareket eden Karsan, sürdürülebilirlik konusunda hayata geçirdiği çalışmalarıyla da örnek olmaya devam ediyor.

  • Karsan bu kapsamda kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin paylarının bulunduğu Borsa İstanbul (BIST) Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmeye hak kazandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Karsan CEO’su Okan Baş, “Elektrikli ticari araç sektöründeki konumumuzu yıldan yıla güçlendirirken, bir yandan da daha yeşil bir dünya için üretiyoruz. Karsan olarak, ilk kez katılmış olduğumuz Karbon Saydamlık Projesi (CDP – Carbon Disclosure Project) İklim Değişikliği Programı dahilinde aldığımız sektör ortalama notunun ardından, şimdi de BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almaya hak kazanarak yeni bir başarıya imza atmanın gururunu yaşıyoruz. İnovatif çözümlerimiz, elektrikli ve otonom araçlar alanındaki liderliğimizden aldığımız güçle; sürdürülebilirlik yolculuğuna emin adımlarla devam ediyoruz” dedi.