Kedi, köpek otellerinde talep patlaması yaşanıyor

342

Yaz döneminin başlamasıyla hayvan severlerden yoğun ilgi gören kedi köpek otellerine Kurban Bayramı tatili öncesinde talep 3 katına çıktı.

  • Yaz mevsimiyle beraber artışa geçen kedi köpek otellerine olan ilgi artışı incelediğinde, önceki seneye oranla 2021’in ilk ayında talep %114 artış gösterdi.

Hizmet alanında faaliyet gösteren online platform Armut’un verilerine göre; Mayıs ve Haziran aylarında sıcakların yükselmesiyle birlikte tatile gitmeye başlayan hayvan severlerin kedi köpek otelleri talepleri üç katına çıkarken, Temmuz ayı itibariyle günlük talepler zirveye ulaştı. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan Kurban Bayramı tatili nedeniyle taleplerde büyük artış gözlendi. Bu taleplerin %50’sini İstanbul’daki pet sahipleri oluştururken, %39.6’sı Ankara, %11.3’ü İzmir, %4’ü Antalya, %3.8’i Bursa ve %3.18’i Muğla illerinden geldi.

Patili dostuyla görüntülü konuşmak isteyenler dikkat çekiyor

Tatilleri boyunca kedi köpek otelinde en fazla bir hafta konaklaması için bırakan evcil hayvan sahiplerinin, patili dostlarından fazla uzak kalamadığı dikkat çekti. Gelen talepler arasında hayvan severlerin büyük çoğunluğu, kedisini veya köpeğini mama ve kumuyla birlikte teslim ederken, başka bir hayvanla ayrı ortamlarda muhafaza edilmesini ve kafeste tutulmamasına özen gösteriyor. Tatil süresince kedisi veya köpeğiyle düzenli olarak görüntülü konuşmak ya da her gün fotoğraf ve video isteyenlerin talepleri de öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Bakımından, oteline, nakil hizmetinden pet kargosuna kedi ve köpek hizmetlerinin ücretleri ise 294 TL ile 843 TL arasında değişiyor.