Kendi kendine hareket edebilen eşyalar hayata geçti

1972

Japonya’daki bir otelin misafirleri kendi kendine hareket edebilen terlikler, yastıklar ve benzeri eşyalarla yeni bir deneyimlemeye tanıklık ediyor. Nissan, ilk kez yeni LEAF ile duyurduğu ProPILOT Park teknolojisini deneyimletmek için bu yaratıcı yolu seçti. 

Nissan, ProPILOT Park teknolojisini geleneksel Japon misafirperverliğiyle harmanlayarak, Japonya’daki bir otelin konuklarına benzersiz deneyimler yaşatıyor. Otelin misafirleri, kendi kendine hareket edebilen terlikler, masalar ve yer minderleriyleNissan’ın ProPILOT Park teknolojisini günlük hayatın içerisinde deneyimleme imkanı yakalıyor.

İlk bakışta geleneksel bir Japon tarzını andıran otelde konuklar, fuaye alanında ayakkabılarını çıkardıkları anda terlikler düzgün bir şekilde önlerine geliyor, oturma odalarına girdiklerinde geleneksel Japon mimarisinin özelliklerinde olan alçak masalar ve yer minderleri kendi kendine düzeliyor ve bu özelliklerin arkasında Nissan ProPILOT Park teknolojisi yer alıyor.

İlk olarak Ekim 2017’de Japonya’da yeni Nissan LEAF ile lanse edilen ProPILOT Park teknolojisi bir düğmeye basılmasıyla birlikte etrafındaki nesneleri algılıyor ve seçilen park yerine kendi kendine park ediyor.