KIA UEFA Avrupa Ligi sponsoru oldu

KIA Motors, Avrupa çapında sezon boyunca genç hayranlarını eşleşmelerde “Resmi Maç Top Taşıyıcısı” olmak için çeşitli yarışmalara da davet edecek.

2710

Futbol ve tenis gibi farklı spor organizasyonlarına yaptığı sponsorluklarla adını duyuran KIA, yeni bir sponsorluk anlaşması daha imzaladı.

İmzaladığı sponsorluk anlaşmasıyla UEFA Avrupa Ligi resmi partneri olan KIA Motors, spora olan desteğini sürdürüyor. Dünyanın en büyük profesyonel futbol kulübü organizasyonu olan UEFA Avrupa Ligi, dünyanın dört bir yanındaki 54 ülkeden kulüpleri kapsıyor ve küresel çapta 980 milyon TV izleyicisi tarafından takip ediliyor.

Sponsorluk kapsamında UEFA’ya tedarik edilecek 90 araçlık KIA filosu; 2019, 2020 ve 2021 yıllarındaki UEFA Avrupa Ligi finalleri için hakemleri, yetkilileri, delegeleri ve VIP’leri taşımak için kullanılacak.

KIA Motors ve UEFA bir ilke imza atarak, futbol hayranlarını fazlasıyla heyecanlandıran UEFA Avrupa Ligi “Kupa Turu”nu da hayata geçirecek. Futbolseverler, ilk kez gerçekleşecek bu özel etkinlikle hayranı oldukları isimler ile tanışma fırsatı yakalayabilecek ve UEFA Kupası’nı yakından görme şansını da elde edebilecekler. Ayrıca KIA Motors, Avrupa çapında sezon boyunca genç hayranlarını eşleşmelerde “Resmi Maç Top Taşıyıcısı” olmak için çeşitli yarışmalara da davet edecek.