Kimi Raikkonen Alfa Romeo Sauber’e ‘hayat verecek’

2198

Kimi Raikkonen Alfa Romeo Sauber’e ‘hayat verecek’: Formula1 Dünya Şampiyonu Finli sürücü Kimi Raikkonen, Alfa Romeo Sauber F1 Takımı ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Alfa Romeo Sauber F1 Takımı, Raikkonen’in 2019’dan itibaren Sauber için yarışacağını duyurdu.
2007 Formula1 Dünya Şampiyonu Raikkonen, kariyerinde 20 Grand Prix ve 100 podyum kazanarak, F1 tarihinin en saygın sürücülerinden biri haline geldi. Alfa Romeo Sauber F1 Takımı’nın yaptığı açıklamada; “Raikkonen ile iddialı sonuçlar elde etmemiz için artık bir engel yok, Finli sürücünün gelişini dört gözle bekliyoruz” denildi.

“Projemizin önemli bir ayağını Kimi Raikkonen ile hayata geçirdik!”

Sauber Motorsport CEO’su ve Alfa Romeo Sauber F1 Takımı’nın Direktörü Frédéric Vasseur,yazılı açıklamsında; ” Raikkonen’i transfer projemizin önemli bir ayağını temsil ediyordu. Böylece yakın gelecekte F1’de çok önemli bir ilerleme kaydetme hedefimize daha da yaklaştık. Kimi’nin şüphesiz yetenek ve Formula1’deki muazzam deneyimi bu gelişime önemli katkıda bulunacak. Aracımızın bir bütün olarak büyümesini ve gelişmesini hızlandıracağız. İlk olarak 2019 sezonuna güçlü bir temelle başlayacağız” dedi.