#KimKazanacak, Ferrari mi, Renault mu, Mercedes mi?

2420

Formula1 Dünya Şampiyonası’nın Monaco ayağının start dizilişi ‘mayın tarlası’ gibi! Start ve yarışın tamamı büyük sürprizlere gebe!..Peki, #KimKazanacak; Ferrari mi, Renault mu, Mercedes mi?
Formula1 dünyasında ‘en prestijli yarış’ olarak kabul gören Monaco ile aynı adı taşıyan 3 bin 337 metrelik pistte 78 tur üzerinden yapılacak Monaco GP’si bugün saat 16.00’da start alıyor. Monaco yarışı belki de sezonun en heyecanlı yarışı olacak. Çünkü geçişlerin en zor olduğu ve her an hata yapmaya müsait bir pist…Monte Carlo caddelerinde geçen ve seyri en kolay pistlerin başında yer alıyor. Her yönüyle diğer pistlerden farklı bir atmosferi var, Monaco GP’sinin. Dünya en popüler kişilerin de mutlaka izlediği yarışların başında gelen Monaco GP’sini tekneleriyle izlemeye gelenlerin sayısı da oldukça fazla.

Peki #KimKazanacak, Ferrari mi, Renault mu, Mercedes mi?

Monoca GP’sinin antrenman ve sıralama turları Renault motoru kullanan Red Bull takımının mutlak üstünlüğü ile sonuçlandı. Takım halinde rakiplerine fark atan Renault motorlu Red Bull tek araçla pole pozisyonun sahibi. Red Bull bugün en önde start alacak, ama yalnız göğüsleyecek, Ferrari ve Mercedes’in ataklarını… Çünkü dün yapılan antrenmanlarda takımın hızlı pilotu Verstappen kaza yaparak, start elemelerine katılamadı ve bugün yapılacak yarışa en son sıradan başlayacak. Renault motorlu Radd Bull takımı bugün önde başlamanın avantajını sonuna kadar kullanacak ama asıl merak edilen Daniel Ricciardo’nun Ferrari ve Mercedes’in ataklarına ne kadar dayanabileceği!..
Her yönüyle Riccardo favori gözüküyor. Ama yarış içinde takımların taktikleri ve Vettel ile Hamilton’un kişisel becerileri Ricciardo’nun hızını kesecek mi, göreceğiz!

 Renault, Ferrari ve Mercedes’in kazanma şansları eşit

Ricciardo startta bir şansızlık yapmaz ise, yarışı uzun zaman önde götürür ve iyi bir pit-stop taktiğiyle kazanmaya en yakın. Ama pistin pilotları neredeyse hata yapmaya zorladığı Monaco GP’sinde Mercedes Pilotu Hamilton ve Ferrari pilotu Vettel’in de Ricciardo kadar yarışı kazanma şansları var. Peki şok sürpriz olu mu?..Olabilir. Bottaş, Raikkonen bir sürpriz yapabilir. Kim bilir, en sondan başlayan Verstappen de tahminleri altüst edip, yarışı ilk üçün içinde bitirebilir!…

Formula 1 Monaco GP’sinde Daniel Ricciardo rüzgarı!..