Kıraç, yurt içinde ilk kez IDEF Fuarı’nda tanıtılıyor

2834
Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı Kıraç, ilk kez Uluslararası Savunma Fuarı IDEF’19’da sektörle buluşacak…

Katmerciler, 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Uluslararası Savunma Fuarı IDEF’19’da güçlü bir portföyle yer almaya hazırlanıyor. Şirket, sektörün merakla beklediği ve ilk kez yurt içinde sergilenecek Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı Kıraç’ı tanıtacak.

Merakla beklenen Kıraç, IDEF’19 sahnesinde

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Katmerciler’in ana yüklenicisi olduğu Kıraç, Türkiye’de sektör temsilcileriyle ilk kez bu fuarda buluşuyor. Kıraç, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’nın ihtiyacının karşılanması amacıyla geliştirildi. Kıraç, zırhlı personel taşıyıcı, komuta kontrol aracı ve iç güvenlik aracı olarak yapılandırılabilecek bir tasarıma sahip.

Daha önce Haziran 2018 tarihinde Paris’te düzenlenen Eurosatory Savunma Fuarında tanıtılan Kıraç Projesi kapsamında dört farklı konfigürasyonda üretilecek araçların prototiplerinin kalifikasyon test ve muayene faaliyetleri başarıyla tamamlanmış durumda. Seri üretimine başlanan araçların teslimatı partiler halinde yapılacak.