Koluman, Monde ile DS’e el attı, 3 ayda rekor kırdı

2343
Monde Motorlu Araçlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş, lüks özellikleri ve tasarımıyla büyük beğeni toplayan DS 7 Crossback satışlarıyla büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti

Fransız lüks anlayışını otomobile taşıyan DS markası, Koluman Motorlu Araçlar A.Ş. bünyesindeki Monde Motorlu Araçlar A.Ş tarafından “executive bayi” olarak temsil edilmeye başladıktan sonraki 3 ay içinde 100 adetlik DS 7 Crossback satışı gerçekleştirdi.

DS ürün gamına her yıl yeni modeller ilave edilecek

Monde Motorlu Araçlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş, lüks özellikleri ve tasarımıyla büyük beğeni toplayan DS 7 Crossback satışlarıyla büyük bir başarıya imza attıklarını belirterek “DS ürün gamına her yıl yeni modeller ilave edilecek. Daha da önemlisi tüm DS modellerinin elektrik versiyonları olacak. 2019 yılının 2’nci yarısından itibaren SUV DS 7 Crossback’in hibrit versiyonunu da Türkiye pazarına sunacağız. Mart ayından itibaren DS 3 Crossback’in Türkiye lansmanı ile birlikte satışına başlayacağız. Bunları DS sedan modellerimiz izleyecek. Bu yeni modellerimizle birlikte 2019 yılı için 500-600 adetlik satış hedefimiz var” şeklinde konuştu.

“Marka Bilinirliği Artıyor”

Monde Motorlu Araçlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş, şu an için tek noktadan hizmet verdiklerini ve öncelikli hedeflerinin marka bilinirliğini yukarı taşımak olduğunu da sözlerine ekleyerek “İstanbul’un en merkezi yerinde bulunan Etiler’deki showroomumuz ile markamızı temsil ediyoruz.2019 Yılının ikinci yarısından itibaren Ankara ve sonrasında da İzmir ile İstanbul’un Anadolu yakasında da DS showroomları açmayı planlıyoruz“ dedi.

Erciş yaptıkları araştırmalarda DS markasını tanıyanların oranının önceleri çok düşük olduğu da söyleyerek “Gün geçtikçe bu oran yükseliyor. Bu segmentte marka bilinirliğini yukarılara taşımak hiç kolay bir iş değil. Satışla birlikte, markanın çok daha geniş kitlelerce tanınıyor olması için çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Fransız markalarının lüks perakendecilik işinde çok iyi olduklarını da dile getiren Erciş şunları söyledi;

“Kolumanolarak Türkiye’de lüks segmentte Mercedes’i de temsil ediyoruz. Buradaki tecrübe ve birikimimiz, çalışma anlayışımız ve vizyonumuz ile müşteri beklentilerini lükste çok iyi yakaladığımızı düşünüyorum. Bu doğrultuda DS için her ay performans değerlendirmesi ve gizli müşteri çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarda yüzde 95 oranında müşteri memnuniyeti sağladık. Böylelikle büyük bir potansiyel için emin adımlar ile ilerliyoruz.”