Lamborghini, Yeni Huracan Performante Spyder’ı tanıttı

2267

Automobili Lamborghini benzersiz teknolojik inovasyon, performans ve üstü açık sürüşün görkemli bir bileşimi olan Lamborghini Huracan Performante Spyder’ı tanıttı.

Benzersiz 5.2 l V10 atmosferik motoruyla, sürekli dört tekerlekten çekiş sistemli Performante Spyder, 0-100 km/s hızlanmasını 3,1 saniyede tamamlıyor. Maksimum hızı ise 325 km/s ile coupe modeliyle aynı seviyede. Otomobil 100 km/s hızla giderken 31,5 metrede mesefede durabiliyor.

Performante coupe gibi Spyder da 8.000 d/d’de 640 HP güç, 6.500 d/d’de 600 Nm maksimum tork üretiyor. 1.000 d/d’de bile torkun yüzde 70’ten fazlası hazır oluyor. Toplam boş ağırlığı sadece 1.507 kg olan Spyder’ın ağırlık/güç oranı 2,35 kg/hp, ön/arka ağırlık dağılımı ise %43/57.

HURACAN PERFORMANTE SPYDER’IN TAVANI – YER VE HAVAYA DİNAMİK BAĞLANTI

Hafif, elektrohidrolik tavan, üstü açık Huracan Performante’nin gerçek bir Spyder olmasını, hem açık hem kapalı durumdayken otomobilin çok farklı olan hatlarını mükemmel tamamlamasını ve sertlik, kullanışlılık ve performansını korumasını sağlıyor. Üstü açılabilen bir otomobil olarak Huracan Performante Spyder ultra performanslı bir süper spor otomobilinin sertliğini koruyor. Tavan kapalıyken Performante’nin dinamik siluetini tanımlarken, açıldığında düzgün bir şekilde yerleştirilerek Performante Spyder’ın mükemmel ağırlık merkezini koruyor ve estetiğini ortaya koyuyor.

Tavan, saatte 50 km sürüş hızına kadar, sadece 17 saniyede açılıyor. Arka pencere de elektrikli olarak açılıyor ve kapalı olduğu zaman rüzgarlık olarak işlev görüyor. Tavan indirildiği zaman, Huracan Performante Spyder’ın tasarımında bulunan iki hareketli kanatçık, katlanabilir tavan kasasından çıkıyor ve tavan hattını koltukların sırtından otomobilin arkasına kadar sürdürerek Spyder’a farklı siluetini veriyor. Kanatların içindeki entegre kanal, üstü açık sürüş sırasında kafa boşluğundaki türbülansı azaltıyor. İki ilave çıkarılabilir rüzgar siperi, yanal aerodinamik titreşimleri söndürerek yüksek hızlarda bile konuşmaya izin veren mükemmel bir akustik konfor sağlıyor.

Huracan Performante Spyder, tavanı açık veya kapalı olsun, zorlu dinamik durumlarda sürücü dostu bir otomobil olmanın yanı sıra heyecan verici bir yaşam tarzı deneyimi sunuyor.