Lewis Hamilton 5. F1 dünya şampiyonluğu için gün sayıyor

1593

Lewis Hamilton, Beşinci Formula 1 dünya şampiyonluğunu kazanmak için gün saymaya başladı. Sıraki yarışın en sevdiği pistlerden birinde olacağını düşünürsek; İngiliz pilotun kazanma ihtimali oldukça yüksek.

Mercedes-AMG Petronas Motorsport Ekibi, Japonya Grand Prix’sinde duble podyum yapmayı başardı. Lewis yarışı birinci bitiririken hemen arkasında takım arkadaşı Valtteri Bottas vardı.
Lewis’in 71. Formula 1 zaferi ve Sebastian Vettel’in altıncılığıyla sonuçlanan yarışın sonrasında İngiliz sürücü, iki hafta içinde Austin, Texas’ta zirvedeki yerini garantileyebilir. Lewis sıra dışı bir şekilde Circuit of The Americas’da gerçekleşen altı Formula 1 yarışını da kazandı. Lewis, beş kez dünya şampiyonu olan Juan Manuel Fangio’ya erişme konusunda konuşmak istemese de Lewis’in yedi kez dünya şampiyonu olmuş Shumacher’e erişmesi de ihtimal dahilinde.

“Arada hâlâ doldurulması gereken birtakım boşluklar var.”

Monster Energy’nin de sponsoru olduğu Lewis Hamilton, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Dürüst olmak gerekirse kademe kademe ilerlemek istiyorum. Her hafta sonunu olumlu geçiriyorsunuz ve farklı bir grand prix’ye gidiyorsunuz, ancak bu yarışın üstesinden nasıl geleceğinizi ve nasıl bir performans sergileyeceğinizi bilemiyorsunuz çünkü arada hâlâ doldurulması gereken birtakım boşluklar var. Bu sene ekip halinde gittikçe güçlendiğimizi düşünüyorum ve Austin’de de kazanacağımızı umut ediyorum. Austin genel anlamda iyi olduğumuz bir pist. Bu sebeple içimdeki canavarı ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyorum”.
Bir yanda Lewis’in neşesi varken diğer yanda ise en yakın rakibi Vettel’in hüznü vardı. Max Verstappen’le çarpışması sonucu pistten çıkıp 19. sıraya kadar gerileyen Alman yarışçı, büyük bir çaba göstererek yarışı 6. bitirmeyi başardı. Vettel’in Mexico City’de şampiyonluğu zorlaması için Austin’deki yarışı Lewis’ten önde bitirmesi gerekiyor.