Lewis Hamilton: Daha yakın savaşları heyecanla bekliyorum

9033
Lewis Hamilton

84. zafer Lewis Hamilton için… Son, üç yıldır zirvede yer alan Hamilton… Bu seneki 11. zaferini de Abu Dabi GP’sinde kazandı.

Hamilton yarış sonrasında geçmişin ünlü F1 pilotu David Coulthard’ın sorularını yanıtladı.

David Coulthard- Tebrikler Lewis. Sezonun 11. zaferini kazandın. Üstün yarışlarından biri oldu. Neler hissediyorsun, bizimle paylaşır mısın?

Lewis Hamilton- Açıkcası gururluyum tabii ki… Ve minnettarım takıma, bu inanılmaz başarıdan dolayı. Mercedes ile acaip asıldık. Sezonun sonunda bu kadar güçlü olacağımızı kimse beklemiyordu. Şampiyonayı kazanmamıza rağmen başımızı önümüze eğdik ve hala birşeyler öğrenebilir miyiz, bir şeyler geliştirebilir miyiz diye çalıştık. Bu otomobil gerçekten bir sanat eseri. Ayrıca Lewis Hamilton takımına da teşekkür ediyorum. 21, belki de daha fazla ülkede fan kulübüm var. Bana destek veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Evdekilere teşekkür etmek istiyorum. İzlediğiniz için, desteklediğiniz için gerçekten çok müteşekkirim. Harika bir sezon oldu.

David Coulthard- Podyumda seninle birlikte iki genç yetenek var. Onlar hakkında ne söyleyeceksin?

Lewis Hamilton- Aslında bu sene büyük yarışlar vardı ama, genelde üstün bir galibiyetle bitirdik ama bu gençler de çok iyi işler başardı. Gerçekten çok genç isimler geliyor. İkincilikten yedinci, sekizinci sıraya kadar genç isimler var. Böyle genç sürücülerle yarışmaktan gururluyum. Harika işler yapıyorlar gerçekten de. Bu periyotta bulunmak da büyük bir ayrıcalık. Ben de daha yakın savaşları heyecanla bekliyorum. Umutla bekliyorum, beraber çekişeceğiz.

David Coulthard- Kış ayları için neler planlıyorsun?

Lewis Hamilton- Aslında ailemle zaman geçireceğim sadece…