Lewis Hamilton “Formula 1’de uyku yok!..”

1844

Şampiyon unvanını elinde tutan Lewis Hamilton’a göre, geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan yeni F1 otomobili rakiplerine göz dağı veriyor: “Bu otomobil geçen yılki otomobile kıyasla her açıdan daha iyi. Görünüş olarak büyük benzerlikler olsa da, gövdenin altı ve hatta gövdenin kendisi bile geçen yıla kıyasla daha iyi olması için geliştirildi.”

Lewis Hamilton takımın yeni F1 otomobilinin bu yıl da rakiplerine zor zamanlar yaşatacağına inandığını ifade ederken yeni sezonu dört gözle beklediğini söyledi. “Formula 1’de uyku yok. Biz yarışta değilken takım, otomobili geliştirmek için sıkı bir çalışmaya koyuluyor. Böylesine muhteşem bir takımın parçası olmak ve yeni sezonun otomobilini ilk defa tek parça halinde gördüğüm böyle günler benim için gerçekten çok gurur verici. Böylesine bir sanat eserini tek parça halinde görmek ve bunu sürecek iki kişiden biri olmak gerçekten büyük bir ayrıcalık” diyen Hamilton özlemini şu şekilde dile getirdi.

“Tekrar yarışmayı dört gözle bekliyorum. Gerçekten inanılmaz, neredeyse kendimi bildim bileli yarışıyorum ama buna rağmen yine de çok etkileyici. Heyecanı hala iliklerime kadar hissediyorum. Pistlere geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Her gün yarışsam yine sıkılmam herhalde.”

“Kendinizi gerçekten özel hissediyorsunuz”

Takvimde yer alan 21 Grand Prix ile F1 tarihinin en uzun sezonu unvanına ortak olan 2018 sezonu için kaybedecek vakit yoktu. Valtteri Bottas ilk deneme ve filme alma turlarını gerçekleştirmek için yeni otomobil ile Silverstone International Circuit pistine çıktı.

Valtteri, “Yeni otomobilin tasarımı ve üretimi için kaç saat harcandığını ve insanların bu otomobil için ne kadar emek sarf ettiğini bilmek gerçekten inanılmaz” dedi. “Pilot olarak bu otomobili sürerken kendinizi gerçekten özel hissediyorsunuz. Geçtiğimiz yıl öğrendiğim her şeyi bu sezon ortaya koymak istiyorum” diyor ve ekliyor “Bu yıl performans ortaya koymak ve sonuç elde etmek üzerine kurulu. Benim için istikrar büyük öneme sahip. Bazı yarışlarda çok iyi performans ortaya koysam da, bazı yarışlarda istediğim seviyede değildim. Yarışların düzenlendiği her hafta sonunda iyi bir düzeyde olmak istiyorum, bu seneki hedefim bu olacak. Şampiyonluk için mücadele etmeyi kesinlikle isterim.”