Lexus Avrupa satışlarında rekor kırmaya devam ediyor

1796

Kurulduğu günden bu yana dünyanın en iyi otomobillerini üretme felsefesine sahip olan Lexus, kısa zamanda hem dünyada hem de Avrupa’da segmentinin standartlarını belirleyen bir marka haline geldi.

Avrupa pazarında da dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Lexus Avrupa satışlarında rekor kırmaya devam ediyor. Lexus, 2017’de de satışlarını artırarak yeni bir rekora imza attı.

Dört yıl üst üste satış adetlerini artıran Lexus, 2017’de 74 bin 602 adetlik bir satış rakamı elde etti. Özellikle Batı Avrupa’da hibrit satış oranını yüzde 94’e kadar çıkaran marka,2017 yılında 45 bin adedin üzerinde hibrit araç satışı gerçekleştirerek, Avrupa pazarında hibrit modelleriyle öne çıkmayı sürdürdü. Diğer taraftan, Lexus’un SUV modelleri RX ve NX de, toplamda 47 bine yakın satış adedi elde ederek bu başarıda büyük pay sahibi oldu. Lexus Türkiye satışlarında ise pazara girişinin ikinci yılında %58 artışla en fazla yükseliş kaydeden markalardan biri olarak dikkat çekti.

Avrupa’da her geçen yıl satış rakamlarını artıran premium marka, tamamen yenilenen ve bu yıl içerisinde satışa sunulacak olan LS sedan modeliyle de öne çıkmaya hazırlanıyor. 2018 yılında da satışlarını artırmayı amaçlayan Lexus, 2020 yılında ise orta vade hedefi olan 100 bin adetlik satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor.