Maceracıların yol arkadaşı: Rifter 4×4 Concept

Peugeot Rifter 4x4 Concept, sadece görsel bir şölen sunmakla kalmıyor aynı zamanda bünyesinde barındırdığı nitelikler ve teknik yapısıyla; çakıl, çamur ve kar fark etmeksizin en zorlu yol şartlarında da yeni maceraları destekliyor.

2462
Peugeot Rifter 4x4 Concept’te Dangel tarafından geliştirilen tüm tekerleklerden çekiş sistemi kullanılıyor. Ayrıca zorlu arazi koşullarında hareket kabiliyetini daha da artırmak için yerden yüksekliği 80 mm daha arttırıldı.

Yeni Peugeot Rifter bünyesinde barındırdığı tasarım detaylarıyla benzersiz bir maceracıya dönüşüyor. Peugeot Rifter 4×4 Concept markanın yenilikçi ürün çözümlerini gözler önüne seriyor.

Her türlü arazi şartlarında maceracının keşiflerini desteklemek üzere tasarlanan Peugeot Rifter 4×4 Concept tüm tekerleklerden çekiş, özel lastikler ve 80 mm arttırılmış yerden yükseklik gibi özelliklerle dikkat çekiyor. Peugeot Rifter 4×4 Concept, ön camın üstündeki LED şeritle şehir ışıklarından uzakta hayatı kolaylaştırıyor. 1,35 metre genişliğindeki şerit üzerinde iki sıra halinde 100 adet LED yer alırken şerit toplamda 300 W ışık veriyor.

Daha dinamik bir görünüm, şık iç mekan

Rifter 4×4 Concept’i, ön bölümdeki mat siyah kaplama aracın ön bölümünü taş sıçramalarına karşı koruyor. Sadece ön bölümde değil aracın yan cephesinde ve arka kısmında da koruma amaçlı mat siyah kaplamalar devreye giriyor. Yan ayna, radyatör ızgarası ve tavan rayları olmak üzere bazı ONYX siyah aksesuarlar seri üretim versiyondan transfer ediliyor. ONYX siyah jantlar tasarımı tamamlıyor. Araç gövdesi, jant kenarı gibi farklı noktalara serpiştirilen sarı detaylarla Peugeot Rifter 4×4 Concept daha dinamik bir görünüm kazanıyor.

Dış tasarımda olduğu gibi iç mekanda da farklı malzeme ve renkler kullanılıyor. Rifter logolu koltuklar siyah alcantara ve gri kabartmalı kumaş yüzeyiyle modern ve dinamik bir görünüm sunuyor. Peugeot i-Cockpit®‘in direksiyon simidin deri kaplamasında da sarı dikişler dikkat çekiyor. Orta konsol ve kapı panellerinde uygulanan işlenmiş alüminyum yüzeyler daha dinamik bir görünüm sergilerken kalite algısını yükseltiyor.

Altı ileri manuel şanzıman

En zorlu yol şartlarında gerekli olan çekiş gücünü, altı ileri manuel şanzımanla kombine edilen ve 300 Nm tork üreten BlueHDi 130 motor sağlıyor. Peugeot i-Cockpit® ile birlikte söz konusu güç ve aktarma organı sayesinde Peugeot RIFTER 4×4 Concept, en zorlu maceraları destekleyen benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor.