Makyajlı Honda HR-V’nin Türkiye satış fiyatı açıklandı

2002
Honda, kompakt SUV pazarındaki temsilcisi Honda HR-V’yi yeni bir görünüm ve ekstra rahatlık sunacak şekilde makyajladı.

130 PS gücünde 1,5-litre i-VTEC benzinli motor ve CVT otomatik şanzıman seçeneği ile 13 Nisan 2019 tarihinde Türkiye’de satışa çıkacak olan yenilenmiş Honda HR-V 173 bin TL’lik fiyata sahip olacak.

Daha sportif ve çekici dış tasarım, malzeme kalitesi de dahil olmak üzere yeniden yorumlanan iç mekan ve gelişmiş teknolojileriyle Honda HR-V, yüksek verimlilik seviyesine sahip performanslı motoruyla gelişmiş sürüş dinamikleri vaat ediyor.

Honda HR-V en gelişmiş motor teknolojilerini bünyesinde barındıran yüksek verimlilik seviyesine sahip performanslı 1,5-litre i-VTEC benzinli motor ve CVT otomatik şanzıman kombinasyonuyla yollara çıkıyor. Yenilenen Honda HR-V’de ayrıca motorun pürüzlülüğü ve verimliliği artırmak için sürtünmeyi azaltıcı önlemler yer alıyor.

Makyajlanarak kompakt SUV segmentine tamamen yeni bir aerodinamik performans sunan Honda HR-V 173 bin TL’lik fiyatı ve 6 farklı renk seçeneği ile Honda bayilerinde satışa sunulacak.

Güçlü SUV duruşunu zarif ve dinamik detaylarla tamamlayan tasarım

Eğimli tavan çizgisi ve C sütununa gizli arka kapı kollarıyla coupe tarzında sportif bir görünüm sergilerken yenilenen tasarım detayları modern, enerjik ve dinamik bir görünüm beraberinde getiriyor.

Tasarımıyla marka aidiyetine vurgu yapan yenilenen Honda HR-V’de makyajla birlikte Honda’nın “Solid Wing Face” mimarinin üzerindeki siyah ve krom kombinasyonunun yerini yeni, parlak, koyu krom bir panel alıyor. Sis farlarını da çevreleyen geniş hava girişleri büyürken projektör lenslere sahip ön farlar standart olarak LED gündüz farlarıyla donatılıyor. Arkaya doğru eğimli tavan çizgisi ve tavan spoyleri sportiflik etkisini güçlendiriyor.

Bagaj kapağı boyunca uzanan koyu krom çıta ön taraftaki tasarım felsefesini tamamlarken arka stop lambaları koyu tonlarıyla sportifliğe vurgu yapıyor. Üst donanım seviyelerinde 17 inç alaşım jantlar, krom egzoz çıkışı, tam LED ön far ve arka stop lambaları devreye giriyor.

Yenilikçi, ferah, kullanışlı ve kaliteli iç mekan

Honda HR-V’nin dokunma hissi uyandıran yumuşak malzemelerle bezenen iç mekanı da yenilendi. Magic Seat® ile üstün fonksiyonellik kazanan Honda HR-V, yeni sürücü ve ön yolcu koltuğu oturma minderi ve sırt dayama yerinin şeklinde yapılan değişiklik sayesinde daha fazla baldır, bel ve omuz desteği sunuyor. Baz versiyonda sunulan kumaş döşemenin kalitesi arttırılırken üst donanım paketlerinde kumaş ve deri karışımı çift dikişli koltuklar daha çekici bir görünüm sergiliyor. En üst donanım seviyesinde ise tamamı deri döşemeler devreye giriyor.

Şehir içi aktif fren dahil gelişmiş sürüş destek sistemleri sürüş konforuna ve sürüş güvenliğine katkıda bulunan Honda HR-V’de yalıtıma verilen önemin sonucu olarak sürücü ve beraberindeki yolcular 100 km/s hızla seyahat ederken sadece 65 dB’lik kabin gürültüsü hissedebiliyor.

Yüksek verimlilik seviyesine sahip güçlü motor

Yenilenen Honda HR-V modern motor teknolojilerinin tümünü bünyesinde barındıran gelişmiş 1.5 litre i-VTEC motorla donatılıyor. Silindir başına dört supap teknolojisine sahip sıralı dört silindirli motor 130 PS güç ve 155 Nm tork üretiyor.

1.5 litre i-VTEC motor Honda’nın VTEC ve VTC teknolojileriyle donatılırken bu teknolojileri güç üretimi ile verimliliği artırmak üzere güçlendirilmiş emme kanalları ve optimize edilen piston yüzeyi gibi çözümler tamamlıyor. Gelişmiş yüzey honlama teknolojisi ultra pürüzsüz bir yüzey oluşturarak pistonlar ve silindir yuvası arasındaki sürtünme seviyesini düşürüyor. Zamanlama zinciri kılavuzları da sürtünmeyi azaltan yeni kaplamasıyla uzun vadede aşınmayı azaltıyor ve motor verimliliğini artırıyor.

Honda HR-V 1.5 litre i-VTEC CVT 0-100 km/s hızlanmasını 11,7 saniyede tamamlıyor ve WLTP verilerine göre 148 gr/km (130 gr/km NEDC) CO2 emisyon alım değeri ve 6.8 lt/100km ortalama tüketim değeriyle son derece çevreci ve tutumlu bir sürüş sunuyor.

Motor, gücünü motorla uyum içerisinde çalışan ve motorun verimliliğini desteklemek üzere özel olarak optimize edilen yedi kademeli CVT şanzıman üzerinden ön tekerleklere aktarıyor. Honda’nın türbinli çift damperli tork konvertör teknolojisi, NVH yönetiminin yanı sıra dayanıklılığı da artırıyor. Yumuşak ve sarsıntısız vites geçişleriyle sürüş keyfinin yanı sıra üstün sürüş konforu da sunan CVT şanzıman özel yazılım çözümleriyle sürüş koşullarını optimize ediyor. Örneğin Fren Anında Erken Vites Değiştirme (EDDB) özelliği, yavaşlama anında vites küçülterek yavaşlama sürecini desteklerken yokuş inişlerinde veya virajlarda da bir alt vitese geçerek viraj çıkışında daha seri bir hızlanma süreci sunuyor. Fast Off özelliği sürücünün ayağını gaz pedalından çekme hızına bağlı olarak devreye girerek vites küçültüyor ve motor devrini yükselterek motor frenini devreye sokuyor.