MAN, seyahat otobüsü pazarında payını koruyor

1493
Man seyahat otobüsü

2019 yılı ilk 11 aylık TÜİK tescil verilerine göre MAN ve NEOPLAN markalı seyahat otobüsleri, %12 pazar payını korudu.

Seyahat otobüsü sektörü 2019 yılını, özellikle yaz sezonunu son iki yıla göre daha verimli ve kazançlı geçirmiş olmasına rağmen yeni otobüs yatırımları 2018 yılının dahi gerisinde kaldı.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında sektör ve MAN Otobüslerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“2019 yılında 330 yeni seyahat otobüsü satışı gerçekleşti”

2018 yılında yaklaşık %30 daralan seyahat otobüsü pazarı 2019 yılını da %27 daralma ile 330 yeni seyahat otobüsü satışı ile tamamladığını belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında şöyle konuştu:
“2019 yılı ilk 11 aylık TÜİK tescil verilerine göre MAN ve NEOPLAN markalı seyahat otobüsleri, %12 pazar payını korudu. Nisan 2018 de dünya lansmanı yapılan ve büyük beğeni toplayan Yeni MAN Lion’s Coach ile bir önceki sene lansmanı yapılan NEOPLAN Tourliner seyahat otobüsleri şu anda sektördeki en genç ve en yeni tasarımlı seyahat otobüsleridir.

“Uzun bakım aralıkları,yüksek yakıt tasarrufu”

Her iki marka da müşteriler tarafından yoğun talep görmektedir. Tamamen yenilenen MAN Lion’s Coach Seyahat Otobüsü son yıllarda ağırlıklı olarak talep gören 2 aks 13 metre ve 2+1 VIP koltuklarla satıldı. 2019 yılında sadece MAN filoları değil, diğer markalar ile çalışan seçkin firmalar da yatırım kararlarında MAN Lion’s Coach ve NEOPLAN Tourliner seyahat otobüslerini seçtiler.
Rekabetin yoğun, maliyetlerin çok kritik olduğu seyahat otobüsü pazarında MAN, yüksek kalitesi, uzun bakım aralıkları, yüksek yakıt tasarrufu ve satış sonrası hizmetlerde yaşam boyu iş ortaklarının yanında olması ile müşteri memnuniyetinde de rakiplerinden bir adım öne çıkmaktadır.

“Kendi segmentinin en ferah araçları”

İki senedir müşterilerimize sunduğumuz 2 aks 13 metrelik Yeni MAN Lion’s Coach, 2+1 koltuklu modellerde 41 yolcu, 2+2 koltuklu modellerinde de 55 yolcu olmak üzere, ayrıca daha rahat koltuk arası mesafeleri ile işletmeci açısından önemli ve rakipsiz avantajlara sahip bir seyahat otobüsüdür. Standart koridorsuz düz zemini, yolcu bölümündeki tavan yüksekliği, ultra ince ve er-gonomik yolcu koltukları ile kendi segmentinin en ferah araçlarından olan MAN Lion’s Coach, etkileyici tasarımı ve yenilenen yapısı ile sunduğu tüm bu benzersiz avantajlarla birlikte en çok talep gören model konumunda olmaya kuşkusuz devam edecektir.”