Marmaris Rallisi için start, WRC için karar anı!

5617

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın önemli ayağı olan Marmaris Rallisi, belki Balkan Ralli Kupası’nın final yarışı ama; asıl heyecan bu yarışın önümüzdeki sezon Türkiye’de tekrar start almasına kesin gözüyle bakılan WRC (Dünya Ralli Şampiyonası)’nın bir anlamda provası olması.

Başkandan hakeme herkes canla başla çalışıyor

Görünen o ki, TOSFED bu büyük organizasyona çok iyi hazırlanmış. Başkan Serkan Yazıcı’dan hakemlere kadar herkes canla başla çalışıyor. Hedef, WRC otoriteleri ve gözlemcileri ile dünya basınının dikkatle izlediği Marmaris Rallisi’ni ’sıfır hata’ ve ’sıfır aksama’ ile tamamlamak.

Türkiye WRC sınavında

Dün (20 Ekim Cuma) akşam Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak‘ın verdiği startla başlayan Marmaris Rallisi ulusal ve yabancı çok sayıda gazeteci tarafından izleniyor. FIA gözlemcilerinin değerlendirmelerinden sonra Çarşamba günü yapılacak toplantıda WRC‘nın Türkiye ayağı için kesin sonuç açıklanacak.
Marmaris Rallisi öncesi yerli ve yabancı gazetecilerin katıldığı basın toplantısında Başkan Yazıcı‘ya “WRC için sonuç ne olur?” diye sorduğum soruma;”Elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz. Kazanacağımıza inancım tam.” yanıtını verdi.

WRC, hem spora hem turizme büyük katkı sağlayacak

WRC organizasyonunu sadece bir ralli organizasyonu olarak görmemek lazım. İçinde bulunduğumuz dönemde Türkiye’nin böylesi ’Top’ organizasyonlara büyük ihtiyacı var. Özellikle de sıkıntı yaşayan turizm sektörü için önemli bir destek olacak, WRC Türkiye ayağı.
Başkan Serkan Yazıcı, sadece elini değil, kolunu da taşın altına koymuş durumda. Elinden gelebilenin ötesinde bir çabanın içinde, onun ve ekibinin bu çabası WRC‘yi Türkiye’ye tekrar getirir… Ama WRC‘nin gelmesi yetmez. Sonrası için; herkesin katkıda bulunması gerekiyor. Biraz klasik olacak ama bu bir ‘memleket meselesi’…