Marmaris Rallisi’nde Orhan Avcıoğlu rövanşı aldı

5627

Marmaris Rallisi’ne Skoda Fabia R5 ile yarışan Toksport WRT ekibi Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi damga vurdu. Orhan Avcıoğlu Balkan Şampiyonu, Burak Çukurova ise Türkiye Şampiyonu oldu

Rezzan Alavant – Marmaris (Muğla)

Marmaris Rallisi’nin zorlu etaplarının sonunda Skoda Fabia R5 ile Toksport WRT’den Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, gerçekten iyi bir taktik ve performans göstererek, finişe birinci geldiler. Bu birincilik ikiliye sadece WRC adayı Marmaris Rallisi’ni kazandırmadı, aynı zamanda Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisini Balkan Kupası Şampiyonu da yaptı. Bir başka detay ise geçen sene yapılan Marmaris Rallisi’nde Orhan Avcıoğlu birinciliğe koşarken; özel seyirci etabında takla atarak yarış dışı kalmıştı. Avcıoğlu, aldığı bu birincilikle geçen senenin rövanşını da almış oldu.

Murat Bostancı iyi başladı, kötü bitirdi

Yarışın favori isimlerinden ve ilk günün galibi Castrol Ford Team’den Ford Fiesta R5 ile yarışan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, yarışın ikinci gününe de hızlı başladı ve ilk 2 etabı da lider geçtiler, ancak üçüncü etapta yaşanan şansızlık sonucu hem yarışa veda ettiler; hem de ‘garanti’ gözüyle bakılan birincilikten oldular.

Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez’den ‘bekle gör’ taktiği

Yarışın genelinde öndekilerin hata yapmasını bekleyen ikili, ikinci gün yaşadıkları teknik sorunlar nedeniyle zor anlar yaşadı. Son etapta da  Peugeot 208 T16 R5’in motoru bitince mutlak bir ikincilikten oldular.

BC Vision Motorsport Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi Türkiye Şampiyonu

Skoda Fabia R5 ile yarışan BC Vision Motorsport ekibi Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisinin performansı oldukça iyiydi. Zirve için sürekli atak yapan ekip, yarışın sonunda anlamlı bir ikincilikle Türkiye Şampiyonu oldular.

Kıbrıslı Mustafa Bulutoğlular Marmaris Rallisi’nde zirveye 3. sıradan ortak oldu

Kıbrıslı başarılı yarışçı Mustafa Bulutoğluları co-pilotu Nebil Oneral ile zirve için etap etap yukarı tırmanarak, başarılı bir performansa imza attılar. Murat Bostancı ve Yağız Avcı’nın kalması ile üçüncü oldular.

Marmaris Rallisi’nde Skoda ve Toksport WRT gövde gösterisi yaptı

Marmaris Rallisi’nin klasmanına baktığımızda dikkat çeken en önemli noktalardan bir tanesi de RC 2 genel klasmanında 5 Skoda Fabia R5’in ilk 6’nın içinde yer almasıydı. Bu Skodaların 3’ü Toksport WRT ekibinin, diğer 2’si de BC Vision Motorsport’un.