Mazda Fashion & Design 2017 göz kamaştırdı

2724

Mazda’nın tasarım felsefesi doğuştan gelen saf güzelliği ile yola çıkılan kreasyon Mazda Fashion & Design 2017’gecesinde izleyicilerin gözünü kamaştırdı.

Düzenlenen gecede Civan Bay Moda Evi 2017 kreasyonu tanıtıldı. Kreasyon özündeki İstanbul ezgiler ile birlikte işlevsel olarak güzel objeler yaratma geleneğini sürdüren Mazda’nın tasarım felsefesindeki konseptinden esinlenildi.

Mazda KODO- Hareketin ruhundaki figürler ve aşırı dışa vurumcu tavır
Civan Bay Tasarım ekibinden Bahar Gözkün, Mazda tasarım konseptli kreasyonunu oluştururken retro dönemi olan 50, 60 ve 70’li yıllardan ve Mazda KODO- Hareketin ruhundaki figürları ve aşırı dışa vurumcu tavrından etkilendiklerini söyledi. Kreasyon toplam 12 look’ta sınırlandı. Retro döneminde kullanılan yuvarlak ve katmanlı formlar pantolonlarda cep detaylarında ve ceket kemerlerinde kullanıldı. Mazda’nın yan şeritlerdeki metal biye ve dikiş detaylarına yansıdı. Dönemin modellerinin kolormatik renkleri tüm koleksiyona yayıldı: somon, pastel maviler, krom maviler, bejler ve baskın kırmızılar. İç döşemelerde kullanılan ekose desen ve düz renkler ile yaratılmış ikili kombinler paltolarda kullanıldı. Kreasyon, Japon sanat ve tasarımının “az ama öz” felsefesini benimsiyor ve bir yandan da modern yaklaşıma yeniden tasavvur ediyor.
Cemiyet hayatının ünlü simaları ve seçkin davetlilerin katıldığı defilede DJ Orkun Bozdemir’in müzikleriyle renklendirdiği özel tadım ikramları sunuldu.

Mazda Design & Fashion 2017 Hakkında
Mazda Design & Fashion 2017; sanatçılara, şirketlere ve diğer kuruluşlara tasarım çalışmalarını ve donanımlarını her sene şehrin istedikleri herhangi bir yerinde sunma açısından büyük bir fırsat sunuyor. Bu etkinlik, her sene Mazda Türkiye tarafından değişik alanlarda gerçekleştirilecek