Mazda, Los Angeles’da Yeni Mazda6’yı tanıtacak

1890
Mazda Motor Corporation en ufak ayrıntısına kadar yeniden tasarlanmış ve geliştirilmiş olan Mazda6 sedanı önümüzdeki Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tüm dünyaya tanıtacak.

Mazda’nın insan odaklı tasarım felsefesi markanın amiral gemisinin yeni bir güç aktarma teknolojisine ve daha seçkin tasarım ayrıntılarına sahip olan son modelinin temelini oluşturuyordu.

Güç aktarım organı, dört ile iki silindirli çalışma düzeni arasında pürüzsüz bir geçiş sağlayan ve günlük kullanımda yakıt tasarrufunu performanstan ödün vermeyerek geliştiren silindir devre dışı bırakma sistemi ile donatılmış doğrudan enjeksiyonlu2,5 litrelik benzin motoru SKYACTIV-G. Mazda CX-9 crossover SUV ile tanıtılan turboşarjlı SKYACTIV-G 2.5T benzin motoru ise Kuzey Amerika’da sunulan motorlar arasında yer alacak.

Tasarımcılar ise yeni Mazda6’nın içinde ve dışındaki kalite hissini zenginleştirip ödüllü görünümüne olgunluk ve güven kattı. En üst seviyeli paketi geleneksel müzik enstrümanları ve mobilyalarda kullanılan Japon sen ahşabı gibi özel döşeme unsurları barındırıyor. Kısacası tasarımı her açıdan daha zarif ve asil.

Sürücünün olası riskleri tespit edebilmesini ve hasar veya yaralanma olasılığını azaltmasını kolaylaştırmak için mevcut ileri i-ACTIVESENSE güvenlik teknolojilerinin sayısı daha da arttırılıp direksiyondayken daha rahatlatıcı ve güven verici bir deneyim sağlandı. Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC) artık aracı tamamen durdurabiliyor ve öndeki araç uzaklaştığında aracı tekrar harekete geçirebiliyor. Yeni Mazda6 ayrıca 360° Görüş Monitörüne de sahip.

Mazda’nın Los Angeles’taki standında yakın zamanda Tokyo’da tanıtılan ve büyük beğeni toplayan dört kapalı tasarım konsepti Mazda VISION COUPE, Mazda RT24-P prototip yarış aracı ve bir yarış aracı ile prodüksiyon modelinin birleşimi olan Mazda MX-5 “Halfie” de yer alacak.