McLaren Sports Series’e özel lastik ve jant takımı

3472

İngiliz lüks spor ve süper otomobil üreticisi McLaren, McLaren Sports Series modelleri için yeni bir kış lastiği ve jant takımı sunuyor.

McLaren Kış Lastiği ve Jant Takımı, Pirelli MC Sottozero 3 kış lastikleriyle donatılmış ve McLaren lastik basınç izleme sistemini içeren, dört adet 14 kollu hafif alaşımlı gizli kaplamalı lastiklerden oluşuyor.

Lastik ve jant takımı, özel olarak 540C, 570S, 570GT ve yeni 570S Spider modellerinden oluşan McLaren Sports Series ailesi için geliştirildi. Araca takılmaya hazır olarak sunulan lastik ve jant takımı, sürücülerin kış lastiklerine kolayca ve hızla geçiş yapmasını ve soğuk aylarda da McLaren’lerinin keyfini doyasıya çıkarmasını sağlıyor.

McLaren Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Carl Whipp bu konuda şunları söyledi: “Mevsimin hava ve yol koşullarına göre doğru lastiği seçmek, araçlarını yıl boyu güvenle kullanmak isteyen her McLaren sürücüsünün önceliği olmalıdır. Kış lastikleri yasal bir zorunluluk olsa da olmasa da ikinci bir lastik ve jant takımını hazır bulundurmak, müşterilerin kış geldiğinde en uygun lastik seçimine kolaylıkla ve hızla geçebilmesini sağlayacak. Biz de bu nedenle lastik ortağımız Pirelli ile işbirliği yapmış bulunuyoruz. McLaren Kış Lastiği ve Jant takımları sadece McLaren Satıcıları aracılığıyla sunulacak.”

Kış lastiği uygulamasının zorunlu olmadığı ülkelerde dahi soğuk, yağışlı ve hatta karlı hava ihtimali varsa bu lastikleri takmak akılcı bir hareket oluyor. ‘MC’ onay mührü taşıyan ve özel olarak McLaren için geliştirilen lastiklerle olumsuz hava ve yol koşullarında optimal tutuş ve hakimiyet elde ediliyor. Suda kızaklama olasılığını azaltmak için yüksek drenaj seviyesine sahip sırt deseniyle, lastikler mümkün olan maksimum tutuşu sağlıyor. Sıcaklığın düşük ama donma seviyesinde olmadığı havalarda ıslak ve kuru yollarda da etkin bir şekilde kullanılabiliyorlar.