Megane RS 18: Daha dinamik, daha güçlü

1842

Yeni Megane R.S. ise 4CONTROL sistemi, daha güçlü 1.8 litre turbo motoru ve RS Uzman Takip sistemi gibi yüksek performans teknolojileri ile göz dolduruyor. Sport ve Cup olmak üzere iki versiyonu bulunan Yeni Megane RS, manuel ve çift kavramalı otomatik vites kutusu ile motor sporları tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Yeni Megane RS, yüksek performans teknolojileri ile birlikte sunuluyor. Otomobilin şasisi, yüksek performanslı spor pazarında ilk kez kullanılan 4CONTROL sistemi sayesinde verimlilik ve stabilite açısından en iyi performansı sağlıyor. Ralli dünyasından esinlenerek tasarlanan hidrolik damperli 4 adet amortisör, günlük kullanımda süspansiyon konforunu artırıyor.

390 Nm tork ile bu alanda sınıfının en iyisi

Renault Sport Cars uzmanları, Renault-Nissan İttifakı’nın bilgi birikimini yeni 1.8 litre turbo motorda sergiliyor. Megane RS’in silindir kapağı yeniden tasarlandı ve yeni bir soğutma sistemi entegre edildi. Bir önceki Megane RS’e göre yeni 1.8 litre turbo motor ekstra 30Nm tork üretiyor. 390Nm tork ile bu alanda sınıfının en iyisi olan Yeni Megane RS, konforlu ve keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor.

R.S. takip sistemi, yeni özellikler getirilerek daha kullanıcı dostu bir düzenlemeyle tamamen güncellendi. Araçtaki 40 sensörden gelen bilgileri toplayan sistem, 8.7 inç büyüklüğüne sahip R-Link 2 ekranında gaz, fren, direksiyon açısı, 4CONTROL sistemi, sıcaklık ve basınç gibi birçok ayarı gerçek zamanlı olarak görüntüleyebiliyor. Segmentinde bir ilk olan yeni RS Uzman Takip sistemi sayesinde ise sürüşler kayıt altında tutulabiliyor.

Geliştirilmiş süspansiyon kontrolü, 4CONTROL sistemi, sürüş yardımı (ADAS), özel BOSE ses sistemi ve beş kapılı olması Yeni Megane RS’i günlük kullanım için mükemmel bir otomobil haline getiriyor.