Mercedes Almanya’da ‘Mucize’ peşinde

1888

Mercedes kendi evinde yapılan Formula1 Almanya GP’sinde İngiliz pilot Lewis Hamilton ile ‘Mucize’ peşinde.

Dün yapılan sıralama turlarında aracının kontrolünü kaybederek, aktarma sistemine zarar veren ve bu nedenle daha Q1’de havlu atan Lewis Hamilton bugünkü yarışta en sondan start alacak.

İtalyan Ferrari, Alman pilot Vettel ile Almanya’da ilk raundu aldı

Almanya GP’si hem Vettel hem de Ferrari için çok önem taşıyordu. Vettel, doğduğu kasabaya 44 km mesafede olan Hockenheim pistinde Alman taraftarları önünde mutlaka kazanma hedefi ile sıralama turlarına başladı. Vettel hem sıralama turlarının rekorunu kırdı, hem de ilk cepte start alma hakkını elde etti. Bugün Vettel iyi bir startla yarışı sonuna kadar kendi kontrolünde götürmeye çalışacak.

Belki de sezonun en çekişmeli yarışı olacak

Almanya GP’si takvime tekrar dahil olduğu ilk yarışta ilklerin yaşanmasına gebe gözüküyor. En sondan başlayacak Hamilton ve Red Bull/Renault pilotu Ricciardo, ön sıralara tırmanırken, hem önündekilerle, hem ikili olarak birbirleriyle de yarışacak. Gözler hem ön sırada Vettel, Bottas , Verstappen ve Kimi Raikkonen çekişmesinde olurken; asıl merak Mercedes Pilotu Hamilton’un ön çekişmeye ne kadar sürede dahil olabileceği yönünde olacak. Yani Mercedes, gerçekten Almanya’da mucize bekliyor, olacak.

Ortalarda da her tur pilotlar için ateşten gömlek gibi

Orta sıralarda da genç pilotların vargüçleriyle çekişecekleri bir yarış olacak, Almanya GP’si. Bu gruptaki pilotların çoğu kontratlarını yenileme ve takımlarıyla önümüzdeki sezonda  devam etmek için var güçlerini ortaya koyacaklar. Ferrari motorlu Amerikan HAAS Takımından Romain Grosjean ve Kevin Mangusen en azından bulundukları 5. ve 6. sıralarını yarış sonuna kadar korumayı ilk hedeflerine koyacak ve arkadakilere geçiş imkanı vermemeye odaklanacaklar. 7. sırada start alacak Renault pilotu Nico Hulkenberg ve 8. sırada start alacak Carlos Sainz yarış boyunca Haasların ensesinde olacaklar.

Sauber pilotu Leclerc yukarıyı zorlayacak mı?

Alfa Romeo’nun desteğiyle can bulan Sauber Takımı, Ferrari takımının 2019 için Kimi Raikkonen yerine almak istediği Monacolu pilot Leclerc, bu yarışta varını yoğunu ortaya koyacak. İşi kolay değil ama Renault ve Haasları geçme ihtımalı da var.

Yarış saat kaçta ve hangi kanalda?

Almanya GP’si bugün Türkiye Saatiyle 16:10’da start alacak. Yarışı S Sport kanalı canlı olarak yayınlayacak.