Mercedes-AMG C-Serisi dünya tanıtımını New York’ta yapıyor

1795

Mercedes-AMG, yeni C-Serisi’nin performans modellerini ilk kez 2018 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarıyor.

Mercedes-Benz; 2018 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda heyecan uyandıran bir gövde gösterisiyle yepyeni ve ilgi çekici modellerini dünyaya tanıttı. Mercedes-Benz Manhattan mağazasında Mercedes-AMG’nin C-Serisi performans versiyonları sergilenirken bu ayın başında 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımı yapılan Mercedes-AMG G 63 ve Mercedes-AMG GT 4 Kapılı Coupé modellerinin ABD tanıtımı da yapıldı.

Mercedes-Benz ürün gamının başarılı modeli C-Serisi’nin Mercedes-AMG versiyonları görücüye çıktı

Mercedes-Benz ürün gamının başarılı modellerinden olan C-Serisi, beşinci üretim yılında gövde tipindeki değişimle yenilendi. C 43 4MATIC Sedan ve Estate modellerinden sonra Coupé ve Cabriolet modelleri de kapsamlı bir şekilde yeniden ele aldı. Yeni Mercedes-AMG C 43 4MATIC modeli 3.0 litre hacimli V6-Biturbo motor 390 BG (287 kW) üretiyor. Motor, çok hızlı vites değiştiren AMG SPEEDSHIFT TCT 9G otomatik şanzıman ve arka aks ağırlıklı dört tekerlekten çekiş sistemi AMG Performance 4MATIC ile birlikte üstün sürüş dinamikleri ve son derece atak sürüş özellikleri sunuyor.

Yeni Mercedes-AMG C 63 ve C 63 S de kapsamlı bir şekilde değişime uğradı. Yeni Mercedes-AMG C 63 ve C 63 S; Sedan, Coupé, Cabriolet ve Estate olmak üzere dört farklı gövde tipiyle üretiliyor. Dört gövde tipinin her birinde görev yapan 4.0 litre V8-Biturbo motorun; C 63 476 BG (350 kW) veya C 63 S 510 BG (375 kW) olmak üzere iki farklı güç versiyonu bulunuyor.

Safkan performans – Mercedes-AMG G 63 ve GT 4 Kapılı Coupé

Mercedes-AMG G 63 ve Mercedes-AMG GT 4 Kapılı Coupé ilk ABD gösterimi için sahneye çıkıyor. G 63’ün yeni nesli sadece güçlü motoruyla değil, yeni geliştirilen AMG RIDE CONTROL yürüyen aksamı, AMG’ye özel sürüş programları ve Türkiye’de standart olarak sunulacak olan geniş ekranlı kokpit tarafından domine edilen yeni iç mekanıyla da benzersiz ve özgün olma özelliğini sürdürüyor. AMG’ye özgü kapı kaplamaları, çamurluk ağzı genişletmeleri, yandan çıkan egzoz sistemi ve 22 inçe kadar büyüklüğe sahip olan jantlar aracın karakteristik ve özgün kimliğini destekliyor.