Mercedes-AMG Petronas üçleme için Macaristan’da piste çıkıyor

4816
Mercedes-AMG Petronas

Sezon açılışı olan Avusturya’daki iki yarışı da kazanan Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı, galibiyet sayısını üçe yükseltmek için piste çıkacak.

Pilotlar sıralaması lideri Valtteri Bottas, bu unvanını sürdürmek isterken takım arkadaşı Lewis Hamilton ise üst üste ikinci yarış zaferi için mücadele edecek.

Son şampiyon Lewis Hamilton üst üste ikinci galibiyetine Hungaroring’de ulaşmak isterken, pilotlar sıralaması lideri Valtteri Bottas ise koltuğunu korumak için yarışacak.
Avusturya’daki iki yarış sonunda Mercedes-AMG Petronas 80 puanla markalar sıralamasında liderliği elde etmiş durumda. Bottas, 43 puanla pilotlar sıralamasında zirvesinde yer alırken takım arkadaşı Hamilton da 37 puanla ikinci basamakta yer alıyor.

Toto Wolff: Bizi zorlu bir mücadele bekliyor!

Son yıllarda Avusturya’da istediklerini alamamalarına karşın 2020’de bu pistten iki zaferle ayrılmalarının kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren Mercedes-Benz Motorsporları Başkanı Toto Wolff, “Avusturya’daki iki yarış arasında dayanıklılık konusundaki sorunlarımızı çözmek için çok çaba sarf ettik. Ve ekip muhteşem bir iş başararak araçları tam zamanında hazır duruma getirdi. Her iki pilotumuz da son iki hafta sonunda çok iyilerdi. Son yarışta Lewis, yağmur altında benim gördüğüm en olağanüstü performansa imza atarak pole pozisyonunu kazandı.

Valtteri ise cumartesi biraz sorun yaşasa da Pazar günü harikaydı. İlk iki yarışı kazanmış olmamız her şeyi toz pembe gibi gösteriyor ama asıl gerçek bu değil. Şimdiye kadar sadece bir pistte yarıştık. Macaristan’da bizi farklı bir senaryo bekliyor. Hungaroring, Red Bull’a daha uygun bir pist. Bunu yavaş virajlarda bu sene de gösterdiler. Yani bizi zorlu bir mücadele bekliyor. Sezonun ilk iki yarışında çok iyi bir çekişme ve heyecan vardı. Bu hafta sonu da benzer bir yarış bekliyorum. Umarım günün sonunda üçlemeyi gerçekleştiririz” ifadelerini kullandı.