Mercedes-AMG Petronas takımı yeni F1 aracını tanıttı

2530

Mercedes-AMG Petronas Motorsport Team’in takımlar klasmanındaki peş peşe dördüncü zaferinin ve Lewis Hamilton’ın sürücüler şampiyonasında ipi göğüslemesinin ardından geçen uzun bir kış sonrasında, Silver Arrows ailesinin umutlarını ve hayallerini sırtlayacak araç gün yüzüne çıktı.

Geçen yılki sonuçlara bakıldığında, Abu Dhabi’de sezon bitiş bayrağı sallandığından beri Brackley ve Brixworth’teki fabrikaların 40.000’den fazla parçayı bir araya getirerek takımın en gelişmiş Formula One otomobilini üretmek için neden binlerce saat harcadığını anlamak hiç de güç değil.

Mercedes-AMG F1 W09 EQ Power+ otomobilinin parolası “evrim” oldu

DNA’sının büyük bir kısmını halefinden alan ve aldığı genetik mirasın üzerine bir dizi ince geliştirme uygulanan tamamen yeni F1 W09 EQ Power+, 25 Martta Avustralya’da düzenlenecek ilk yarışta rekabeti altüst etmek için piste çıkacak.

İlk bakışta göze çarpan en bariz değişiklik pilot kokpitinin üzerine Halo güvenlik cihazının eklenmesi. Yapılan aerodinamik kural değişiklikleri “maymun koltuğu”nun – otomobilin arka ana kanadının altında yer alan küçük bir kanat- ve 2017’de çoğu otomobilin arka gövdesinde gördüğümüz T şekilli kanatların yasaklanmasına kadar uzanıyor.