Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul başlıyor

1963

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2018 sezonu 27-30 Mart 2018 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, aynı zamanda Mercedes-Benz isim sponsorluğunda gerçekleşen 11. sezon olma özelliğini taşıyor.

Bu sezon 32 marka ve tasarımcı Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonlarını sergileyecek. Bu isimlerin 17’si koleksiyonlarını Zorlu PSM’de defile formatında, 6’sı mini defile formatında, 4’ü ise Studio alanında sunum formatında gerçekleştirecekler. Ayrıca her sezon olduğu gibi bu sezon da koleksiyonlarını Zorlu PSM alanı dışında ve kendi showroom’larında sergilemeyi tercih eden tasarımcılar da var. Türkiye’nin önde gelen moda markalarından NetWork ise İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonu ile davetlilerini Zorlu Center’da yer alan mağazasında ağırlayacak.

Story of X Seasons

Etkinliğin 11 sezondur isim sponsoru olan Mercedes-Benz, Sonbahar/Kış 2018 sezonunda geride bırakılan 10 sezonu onurlandıran bir koleksiyon kitabı sunuyor. Geçtiğimiz beş yılın en unutulmaz anları, katılan tasarımcıların defile ve sunumlarını yaratıcı fotoğraflar eşliğinde bir araya getiren “Story of X Seasons” isimli bu kitapla Mercedes-Benz, 11. sezonunu görkemli bir biçimde karşılıyor ve Türk moda tarihinin ortak belleğini bir koleksiyon kitabına sığdırıyor.