Mercedes-Benz Türk, Travego ve Tourismo’daki 2023 yeniliklerini tanıttı

1370

Seyahat otobüsü sektörünün yıldızları Travego ve Tourismo model araçlarını yeni özelliklerle donatan şirket, sektörde standartları yükseltmeye devam ediyor.

  • Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Travego ve Tourismo’larda sunulan 2023 model yılı donanım değişiklikleri, 5 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.

Yolculardan, sürücülerden ve müşterilerinden gelen geri bildirimler ışığında araçlarında daima iyileştirme prensibi ile hareket eden Mercedes-Benz Türk, 2023 model Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde gerçekleştirdiği yenilikleri 5 Mayıs tarihinde Mercedes-Benz Türk Genel Merkezi Otobüs Teslimat Holü’nde gerçekleştirilen basın toplantısı ile tanıttı.

Basın toplantısında konuşma gerçekleştiren Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Direktörlüğü Ürün Yönetimi Grup Müdürü Cem Demirel, “Otobüslerimizde yaptığımız geliştirmeler ve yeniliklerle uzun yıllardır sektöre yön veriyor ve standartları belirliyoruz. Gurur kaynağımız olan bu tablo; aynı zamanda bize önemli sorumluluklar da yüklüyor. Sektördeki paydaşlarımızı dinliyor; onların beklentilerini en üst seviyede karşılamak için hızla aksiyon alıyoruz. Teknolojide yaşanan gelişmeler ve yaptığımız yoğun AR-GE çalışmalarımız doğrultusunda araçlarımızı sürekli geliştiriyoruz. Bu çalışmalarımızın ürünü olan geliştirmeleri, 2023 model Travego ve Tourismo seyahat otobüslerimizde müşterilerimize sunmaya başladık. Araçlarımızdaki yenilikleri heyecanla bekleyen tüm sektör paydaşlarımızın beklentilerinin yine en üst düzeyde karşılık bulacağına inanıyorum. Hoşdere Otobüs Fabrikamızın üretim bantlarından inen araçlarımızı daha güvenli, daha konforlu ve daha ekonomik hale getirmek için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

2023 model yılı donanım değişiklikleri

Mercedes-Benz Türk’ün Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde sunduğu 2023 model yılı değişikliklerinden öne çıkanlar şu şekilde:

Sürücü dinlenme alanının genişletilmesi, mutfak tipinin ve yerinin değişmesi, Tourismo Black Edition, alüminyum alaşımlı jantlar, sürücü dinlenme alanında klima, AGM aküler ve diğer elektriksel değişiklikler, 360° kamera, Mercedes-Benz Luxline yolcu koltukları, USB ünitelerinde değişim, giriş bölgelerinde değişiklik…