Mercedes, Sprinter ve X-Class ile kazandığı ivmeyi Vito ile sürdürecek

5491
Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz

Mercede-Benz Hafif Ticari Araçlar,Yeni Sprinter ve X-Class ile kazandığı ivmeyi 2020 yılında yeni Vito ile sürdürmeyi planlıyor.

Türkiye’de yolcu taşımacılığında en fazla tercih edilen markanın Mercedes-Benz olduğuna vurgu yapan Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz;“Hafif ticari araç pazarında 2019 yılında toplam 5.074 adetlik satış gerçekleştirdik. Ayrıca 2. El (Used1) ile 1.418 adet araç satışın yanı sıra Satış Sonrası Hizmetlerimizle 2019 yılında veri müşteri ödemeli ve garantili toplam 96.890 adet araç girişi gerçekleştirdik”dedi.

Yeni Vito ile pazar payı büyüyecek!

V6 motorlu X-Class’ın model serilerinee eklenmesiyle yeni müşterileri bünyelerine katmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz;”Aktif yaşam tutkunlarıyla da daha fazla bir araya geldik. Öğrenci ve personel taşımacılığının yanı sıra turizm ve şehir içi yolcu taşımacılığında önemli bir yere sahip olan Sprinter aracımız, minibüs kategorisinin en fazla satılan aracı oldu. Ayrıca Mercedes-Benz Vito aracımız ise, 9 kişilik araç kategorisinin en fazla satılan aracı oldu. Böylece, Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar olarak, Türkiye’de yolcu taşımacılığında en fazla tercih edilen markası olduk. Yeni Sprinter ve X-Class ile kazandığımız ivmeyi sürdürmeyi planlıyoruz”dedi.