Mercedes’e Yeni Pazarlama Müdürü

2567

Dijitalleşme konusunda önemli stratejileri uygulamaya koyan Mercedes-Benz, pazarlama müdürü tercihini de bu konuda uzman birinden yana kullandı. Mercedes-Benz’in yeni Pazarlama Müdürü 38 yaşındaki Bettina Fetzer oldu.
1 Kasım 2018’den itibaren Mercedes-Benz Pazarlama Müdürü olarak göreve başlayacak olan Fetzer daha önce Daimler AG’nin iletişim departmanında çeşitli görevlerde bulunmuştu. Fetzer, yeni görevi ile Mercedes-Benz otomobillerinin global ürün ve marka iletişiminin sorumluluğunu üstlenecek.

“Marka çalışmalarını ve müşteri iletişimimizin dijitalleşmesini geliştiriyoruz”

Daha önce Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı iken; Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Yönetimi Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanan Britta Seeger, konuya ilişkin olarak: “Başarısı kanıtlanmış ve aynı zamanda çok iyi bir iletişim uzmanı ve olağanüstü bir yönetici olan Bettina Fetzer’ı kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Fetzer ile son yıllardaki başarılı marka çalışmalarımızı ve müşteri iletişimimizin dijitalleşmesini daha da geliştireceğiz ” dedi.

Global pazarda Mercedes-Benz markasının hem pazarlama hem PR’ından sorumlu olacak

Mercedes-Benz Pazarlama Müdürü olarak atanan Bettine Fetzer, Mercedes-Benz markasının iç ve dış pazarlama iletişimlerinden sorumlu olacak.. Görevleri sadece stratejik marka yönetimi değil, aynı zamanda tüm iletişim faaliyetleri ve reklam stratejilerinin dünya çapındaki konsepti, uygulanması ve yönetimi ile çeşitli model serilerinin ve Mercedes-Benz markasının genel pazarlama stratejilerini de yönlendirecek.