Michelin, 100 defaya kadar kullanılabilir maske üretecek

3045
Michelin Maske
Fotoğraf:Polina Tankilevitch

Michelin, Avrupa’daki 10 üretim tesisinde maske ve siperlik üretimine başladı. Michelin’in üreteceği maskeler 100 kez kullanılabilinecek!

Michelin, Avrupa’daki 10 üretim tesisinde seferberlik başlattı. Tüm kapasitesini maske ve siperlik üretmek için kullanan şirket, bu malzemeleri sağlık personellerine ve kendi çalışanlarına bağışlayacak.

100 defaya kadar kullanılabilir maske üretecek

Aralarında Fransa, Polonya ve Romanya’nın da bulunduğu 10 tesisini cerrahi maske üretimi için seferber eden Michelin, ilerleyen haftalarda ise Kuzey Amerika’daki üretim tesislerini de COVID-19 ile mücadele kapsamına alacak.

Üretilen cerrahi maskelerin yanı sıra Michelin, sürdürülebilir maske üretimi için de çalışmalarını sürdürüyor. Rekor sürede geliştirilip üretimine başlanan OCOV®FMP1 ve FMP2 türlerindeki maskeler değiştirilebilir filtreleri sayesinde 100 defaya kadar kullanılabilecek. Mayıs ayına kadar haftada 1 milyon maskenin üretimini gerçekleştirecek olan Michelin, Haziran ayı sonuna kadar 5 milyondan fazla maske üretmeyi hedefliyor. 

Hastaneler için sterilize edilebilir siperlik üretimi de başladı

Avrupa’daki hastanelerin talebi üzerine, sağlık çalışanları için sterilize edilebilir polikarbonat siperlik üretimini başlatan Michelin, aynı zamanda solunum cihazları, tıbbi cihaz bileşenleri, hasta konumlandırma yastıkları ve el dezenfektanı üretimi içeren diğer pek çok projede de aktif olarak rol alıyor.