Mick Schumacher FIA Formula 3’te harikalar yaratıyor

3273

Formula 1’in efsane pilotu Michael Schumacher’in 19 yaşındaki oğlu Mick Schumacher FIA Formula 3’te gösterdiği performansıyla babasının yolunda olduğunu otoritelere gösterdi.


FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonası’nda Mercedes motorlu İtalyan takımı PREMA Theodore Racing adına yarışan Mick Schumacher, son üç yarışın, üçünde de finişe birinci gelerek, büyük bir başarıya imza attı. Mick, babası gibi Formula 1’e doğru emin adımlarla ilerliyor.

Mick, en zorlu pistlerde Schumacher soyadını yazdırmaya devam ediyor

Mike Schumacher Belçika Spa-Francorchamps ve İngiltere Silverstone pisti gibi zorlu pistlerde klasını konuşturarak, podyuma birinci olarak çıktı. Mick, en son 25 Ağustos’ta yapılan İtalya’daki Misano Marco Simoncelli Pisti’ndeki yarışı da kazanarak, yakın zamanda Formula 1 pilotluğu için aday olabileceğinin sinyalini verdi.

Michael Schumacher ve Formula1

Michael Schumacher, 7 kez dünya şampiyonu olmuş Alman Formula 1 pilotu. Formula 1 tarihinin en başarılı pilotu olarak bilinen Micheal Schumacher, yaşamını 1994 yılında İtalya Monza pistinde yapılan San Marino GP’sinde duvara çarparak hayatını kaybeden Ayrton Senna ile birlikte tüm zamanların en iyi pilotu olarak biliniyor. Schumacher, Formula 1’de kolay kolay yeri dolduralamayacak bir pilot. Öyle ki,”en çok şampiyon olan pilot”, “en çok yarış kazanan pilot”, “en çok en hızlı turu atan pilot”, “en çok pole pozisyonu kazanan pilot”, “en çok puanı olan pilot” ve “bir sezonda en çok yarış kazanan pilot” gibi unvanların sahibi olan Michael Schumacher, ayrıca “en çok rekor kıran pilot” unvanın da sahibi.

Ve o hain kaza!

Michael Schumacher, 2013 yılında Fransız Alpleri’ndeki Meribel kayak merkezinde geçirdiği kayak kazası sonucu ağır yaralanarak komaya girmişti. Kaza geçirdiği tarihten bu yana tedavisi devam etmekte olan şampiyonun tedavisi halen İsviçre’deki evinde sürüyor.