Mick Schumacher Formula 3 Avrupa Şampiyonu oldu

2945

Formula 1 Dünyası’nın efsane pilotları arasında önemli bir yere sahip olan Michael Schumacher’in 19 yaşındaki oğlu Mick Schumacher Formula 3’te Şampiyon oldu.

Babasının izinde zirveye doğru emin adımlarla ilerleyen genç Schumacher’i, şimdi herkes Formula 1’de görmek istiyor.
Formula 1 yolunda çok önemli bir basamak olarak gösterilen FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonası bir anlamda Formula 1’e yeni pilotlar kazandırıyor.

Formula 3’ten Formula 1’e kimler geldi?

Şu anda Formula 1 ‘de aktif olarak yarışan Red Bull’un başarılı pilotu Max Verstappen, Williams pilotu Lance Stroll, Renault Sport pilotu Carlos Sainz ve Force India pilotu Esteban Ocon da Formula 3’ten Formula 1’e gelen pilotlardan.

Mick Schumacher’in inanılmaz yükselişi

FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonası’nda 2. sezonunu yaşayan Mick Schumacher, 2018 sezonuna aksiliklerle başladı. Sezonun yarısına gelindiğinde ancak genel klasmanda 8.’liğe yükselebilen Mick Schumacher, Spa pistindeki performansı ile kazandığı birincilik adeta geri kalan yarışlar için bir başlangıç anı oldu. Ve genç sürücü Mick Schumacher bu zaferin ardından geri kalan tüm yarışlarda podyum görerek, mutlu sona ulaştı. Özellikle yağışlı yarışlarda babası gibi, rakiplerini geçişleri ona güven sağladı ve sezonun ikinci devresindeki tüm yarışların en hızlısı Mick Schumacher oldu. Bir anda otoriterlerin dikkatlerini üzerine çeken Schumacher, babasının elim kaza sonucu yıllardır yatağa bağlı yarı bitkisel hayat sürmesi nedeniyle aile üzerinde yarattığı psikolojik travmayı bir nebze de olsa gidermiş oldu.