Mikkelsen, Hyundai i20’nin evinde Türkiye Rallisi’ni kazanmak istiyoruz

2222

WRC Türkiye Rallisi için Türkiye’ye gelen Hyundai Motorsport pilotu Andreas Mikkelsen, Hyundai’nin Kocaeli’ndeki fabrikasında i20’nin üretimini izledi.

Hyundai Motorsport pilotu Andreas Mikkelsen, co-pilotu Anders Jaeger ile Hyundai’nin Kocaeli’ndeki fabrikasında medya mensupları ile buluştu. Mikkelsen burada yaptığı açıklamada;”Hyundai i20’nin evinde Türkiye Rallisi’ni kazanmak istiyoruz”dedi. Hyundai Türkiye Başkanı ve CEO’su Ickkyun Oh ile Hyundai Türkiye Genel Müdürü Önder Göker’in de katıldığı fabrika ziyaretinde Mikkelsen, i20’nin evinde olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

“İlk kez bir Hyundai fabrikasını ziyaret ediyorum.”

Fabrikada üretim bantlarını gezen Andreas Mikkelsen, yarıştığı i20’nin replikası ile kısa bir şov da yaptı. Güler yüzlü ve samimi duruşu ile kısa sürede sempati toplayan Mikkelsen, düzenlenen tanışma toplantısında şunları anlattı: “i20’nin evinde olarak hissediyorum kendimi. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Aslında bu Türkiye’ye ikinci gelişim. Daha önce gençken bir kere daha yarışmıştım. 2007 ya da 2008’di yanlış hatırlamıyorsam. Başka bir araç ile. Tabii o zaman Türkiye Rallisi farklı bir yerde yapılıyordu. Şimdi çok daha değişik bir parkur bizi bekliyor. Ama şunu söyleyebilirim; ilk kez bir Hyundai fabrikasını ziyaret ediyorum. O yüzden bu gün burada olmak, benim için çok çok heyecan verici ve özel.

“Hyundai i20’nin evi olan Türkiye Rallisi’ni kazanmak istiyoruz.”

Benim için işin özel yanı; normalde bizim aracımız geliştiriliyor olsa da burada, bu fabrikada üretiliyor. Şasisini, gövdesini biz buradan alıyoruz. Aracımız regulasyonlar doğrultusunda hazırlanıyor.

Umarım hafta sonu güzel bir sonuç bizi bekliyor. Çok yeni olduğum bir ralli, henüz tanışmadığımız bilmediğimiz bir ralli. Fakat oldukça zorlu kondisyonların olduğunu biliyoruz. Ama biz aracımıza güveniyoruz, aracımız oldukça güçlü, dayanıklı, yüksek performansa sahip. O yüzden bu hafta sonu kendi evimizde; i20‘nin vatanında yapılacak Türkiye Rallisi’nden iyi bir sonuçla kazanarak ayrılmayı hedefliyoruz.”