Monster Energy Company, MotoGP’de Yamaha ile devam

3443

Taraflar arasında imzalanan çok yıllı sözleşme ile Yamaha fabrika takımı, Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı adı altında yarışacak.

Bu ana sponsorluk süreci, 2013 yılından beri Takımın Resmi Sponsoru olan Monster Energy ile Yamaha arasındaki uzun süreli ortaklığı daha da güçlendirecek. 2013’ten bu yana Yamaha fabrika takımı, 2015 yılında MotoGp Triple Crown’u ve 2016’da Takım Şampiyonluğu’nu kazandı.

Yamaha fabrika takımının iki sürücüsü de Monster Energy Sporcusu. Valentino Rossi ve Maverick Viñales’in tulumlarında, YZR-M1 fabrika motosikletlerinde ve tüm Yamaha Fabrika Yarış Takımı ürünlerinde Monster Energy markasının yer alması, motosiklet yarışlarını takip eden sporseverler için Monster Energy’nin MotoGP alanında daha göz alıcı bir yer edinmesini sağlayacak.

Yamaha ve Monster Energy arasındaki bu iş birliğinde dikkat çeken bir diğer nokta ise Monster Energy Supercross, AMA Motocross, MotoAmerica SuperBike & SuperSport, FIM Motocross Dünya Şampiyonası ve Suzuka 8 Saat gibi yarış organizasyonlarında diğer birçok Yamaha motosikletinde de dünyaca ünlü bu markanın yer alacak olması. Bu global Monster Energy-Yamaha ortaklığı her iki şirket için de büyük önem taşıyor.