15 günlük yol hikayeleri belgesele dönüşecek

2189
Motosiklet pist yarışçısı İlayda Yağmur Yılmaz’ın, kız kardeşleri Pınar ve Deva Su ile birlikte çıktıkları 15 günlük motosikletle İtalya seyahati serüveni start aldı.
15 günlük serüvenlerini belgesele dönüştürecek Belçikalı ekip Motorcycles Diaries ile yola çıkan 3 hayal ortağının bir diğer destekçisi de Yamaha Motor Türkiye…
Soldan sağa: Pınar, Deva Su, İlayda…

Doğuştan ortopedik engelli Pınar (32), 2016 senesinde yakalandığı lenfomayı yendiğinde en büyük hayali motosikletle İtalya turununu gerçekleştirmek için 3 kız kardeşin önlerinde engel kalmamıştı. İki motosiklet, iki araç tüm önlemlerini alarak, 15 gün sürecek ve Venedik’te sonlanacak tur için motosikletle yola düştüler. 15 günlük yol hikayelerini belgesele dönüştürecek Motorcycles Diaries ekibiyle yola çıkan 3 kız kardeş, Yamaha Motor Türkiye’nin de desteğiyle motosiklet tutkularını gerçeğe çevirecekler. İlayda (29) ve Pınar Yamaha Tracer 700 ile yol alırken, Deva Su (10) Super Tenere ile Motorcycles Diaries ekibinden Peter Jan Williems’ın artçısı olarak yolda olacak.

Motosiklet insanları özgürleştirir

Çocukluğundan bu yana motosiklet tutkusunun olduğunu ve zaman zaman kardeşi İlayda’nın arkasında kısa mesafelerde yolculuk yaptığını söyleyen Pınar “2 senedir bu projeyi gerçekleştirebilmek için çok uğraştık. En çok da kardeşim İlayda uğraştı. Bizi Motorcycles Diaries ve Yamaha Motor Türkiye ile bir araya getirdi. Onlara hayalime ortak oldukları için çok teşekkür ediyorum. Biz 3 kız kardeş bu yolculukla herkese umut olacağız, yaşama sevinci aşılayacağız biliyorum” dedi.

Projeye destek olmaktan büyük gurur duyduklarını söyleyen Yamaha Motor Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Ersin Şeker ise “Tracer 700 onlara konforlu ve rahat bir yol arkadaşı olacak. Güvenle ve keyifle yol yapacaklar. Motosiklet tutkusu gerçekten engel tanımaz, motosiklet insanları özgürleştirir. Pınar bu tutkuyu belgeseliyle tüm dünyaya gösterecek, hissettirecek” dedi.