Nissan LEAF güvenlik testinden 5 yıldız aldı

Nissan'ın Dünyada en çok satan elektrikli modeli LEAF güvenlik testinden 5 yıldız aldı

1312
Nissan Leaf elektrikli

Avustralya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı (ANCAP)’nın testine tabi tutulan Nissan LEAF tüm aşamaları başarıyla geçerek, 5 yıldızın sahibi oldu.

Sıfır egzoz emisyonuna sahip olan Nissan LEAF, ANCAP’in yetişkin yolcu koruma testinde 100 üzerinden 93, çocuk yolcu koruma testinden 85 ve yaya koruma testinden 71 puan aldı. Ayrıca aktif güvenlik teknolojileri yelpazesi sayesinde güvenlik yardım kategorisinden de 70 puan alarak 5 yıldıza ulaştı.

Nissan’ın dünyada en çok satan elektrikli modeli

Yeni Nissan LEAF, Nissan’ın insanların otomobil kullanma ve yaşama şeklini değiştirme vizyonu olan Nissan Intelligent Mobility’in simgesi. Nissan LEAF, yüzde 100 elektrikli araç ve uygun fiyata birinci sınıf elektrikli sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Nissan LEAF, yaya algılamalı Akıllı Acil Durum Frenlemesi, Kör Nokta Uyarısı, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Şerit Ayrılma Uyarısı, Akıllı Şerit Müdahalesi ve standart donanım olarak Akıllı İleri Çarpışma Uyarısı gibi çeşitli gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip.

Ayrıca Hareketli Nesne Algılama, Akıllı Seyir Kontrolü, Akıllı Sürücü Uyarısı, ön ve arka park sensörleri, altı SRS hava yastığı, Çekiş Kontrol Sistemli Araç Dinamik Kontrolü standart sunulan özelliklerinden birkaçı.

Uygun fiyata birinci sınıf elektrikli sürüş deneyimi

2019 yılının başında Türkiye’ye getirilmesi planlanan Nissan LEAF’in, ekonomideki negatif oluşum ve kurların aşırı yükselmesi nedeniyle Türkiye pazarına girişi ertelendi. Ülkelere göre değişse de 30 bin ABD doları fiyatıyla tüketici ile buluşan Nissan LEAF’in Türkiye’deki vergiler baz alındığında ülkemizde 250-300 bin TL’den aşağı vitrine çıkması zor gözüküyor.

6 saatte tam şarj oluyor, dolu şarjla 500 km yol yapıyor

Dolu batarya ile Nissan LEAF, İstanbul Ankara arasını çok rahat katedebiliyor. Ankara’da sadece 2 saat şarj edildiğinde ise İstanbul’a güvenle dönmek mümkün. LEAF’in 147 Hp güce sahip elektrikli moturu 0-100 km akselerasyonunu ise 8 saniyede gerçekleştiriyor.