Extreme E off-road elektrikli yarış serisine lastik sponsoru

2540

Continental, Extreme E off-road elektrikli yarış serisinin sponsoru oldu. Dünya çapında düzenlenecek olan off-road elektrikli yarış serisi, katılımcıları dünyanın en ücra köşelerine götürerek, gelecekte dünyayı bekleyen çevre sorunları ile ilgili farkındalık yaratacak. Continental ise yarışlar için yüksek teknolojili lastikler tedarik edecek.

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, Extreme E off-road elektrikli yeni yarış serisinin sponsoru olduğunu duyurdu. Yeni yarış serisi, Elektrikli SUV’ler ve Continental’in üstün lastik teknolojisi sayesinde katılımcıları dünyanın en ücra köşelerine kadar götürecek. Extreme E organizatörleri iki yıl sonra başlaması planlanan açılış sezonuna 12 ekibin katılmasını bekliyor. Prototiplerin ise 2019 Nisan ayında test edilmeye başlanması planlanıyor. İlk etapta Extreme E’nin Kurucu Ortağı olan Continental, 2021 yılında da serinin Premium Partneri olacak.

Lastik Bölümü ve Kurumsal Satın Almadan Sorumlu Continental AG Yönetim Kurulu Üyesi Nikolai Setzer, Extreme E ile ortak olmaktan büyük heyecan duyduklarını ifade ederek “Yarış sporlarında yeni olan bu formatı, ultra yüksek performanslı lastiklerimizin ekstrem koşullarda nasıl başarılı olduklarını gösterme imkanı sunuyor” derken, Formula E’nin kurucusu ve CEO’su Alejandro Agag ise “Extreme E yarış serisinin dünyanın daha hızlı bir şekilde sürdürülebilir hale gelmesine yardım edeceğine ve bu arzuyu gerçekleştirebilecek bir rüya ekibimizin olduğuna samimiyetle inanıyorum” dedi.