Off-road Şampiyonası 4. Ayak yarışı İstanbul’da yapıldı

2983

28-29 Temmuz tarihlerinde İstanbul Park Spor Kulübü tarafından organize edilen Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 4. ayak yarışında pilotlar ilk gün çamur, ikinci gün toz ile mücadele ettiler…

Off-road Şampiyonası 4. Ayak yarışında ilk gün sporcular birbirlerinin yanı sıra sağanak yağmurla birlikte ağırlaşan çamur ve balçıklı zeminle de mücadele ederlerken ikinci gün de pudraya dönen toprağın savrulup görüş mesafesini kısıtlamasıyla da boğuştular. İlk gün 27, ikinci gün ise 25 araç start aldı.

İlk gün yağmur parkuru çamur deryasına çevirdi

Cumartesi günü koşulan İGK Mukavemet Etabı, yağmurun etkisiyle yoğun çamura dönüşüp, yarışçılar için zorlu ve keyifli bir parkura dönüştü. 14,71 km uzunluğundaki parkur 4 kez koşuldu ama son etapta arızalanan bir araç nedeniyle etap kapandı ve S4 sınıfındaki arkada kalan araçlar yarışı tamamlayamadılar. Toplamda 59 km uzunluğunda ve 30 kapının bulunduğu yarışın ilk gün genel klasman kazananları Salih Çarpışantürk – Halil Köksal ikilisiydi. Kenan Özsoy – Harun Deynek ikilisi ikinci olurlarken onları Hüseyin Memioğlu – Muhammet Ali Yılmazer ikilisi izledi.

İkinci gün ise tozla mücadele vardı

Pazar günü saat 11:30’da 25 araç start aldı ve Seyirci Etabı’nda yarışmacılar gün boyunca 3 kez 3’er tur attılar ve toplamda 27 km yol kat ettiler. Toprak zemin ve öndeki araçların tozuyla mücadele eden ekiplerden ikici günün sonunda genel klasmanda Salih Çarpışantürk – Hilal Köksal birinci, Bülent Cevdet Durdu – Aydemir Uzun ikinci (soldaki foto), Arif Çarpışantürk – Harun Çarpışantürk (üstteki büyük foto) üçüncü oldular.