Binlerce kamp sever Mudurnu’da buluştu

1362
Asfalt ve gürültüyü geride bırakıp, doğa ve huzurla kucaklaşmak isteyen binlerce kişi, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen “4×4 Dünyası Offroad Fest”de bir araya geldi.

Doğada aile ve aynı ilgi alanına sahip dostlarla birlikte kamp, yaşam, eğitim ve eğlenceden oluşan kaliteli zaman konseptiyle düzenlenen festival kapsamında, çocuklar ve büyükler için 20 farklı eğitim ve atölye çalışmasının yanı sıra, 3 sohbet toplantısı gerçekleştirildi. Test sürüşleri, sohbetler ve farklı aktivitelerle zengin bir içerik sunan festival kapsamında, sevilen sanatçı Eda Baba 15 Haziran akşamı doğanın eşsiz ambiyansında akustik konser verdi.

Erel: Yenisi için çalışmalara başladık

Festivalin organizasyonunu üstlenen Mehmet Erel, “4×4 Dünyası Offroad Fest”in kendi alanında bugüne dek gerçekleşmiş en büyük etkinliklerden biri olduğunu dile getirerek şunları anlattı: “Doğayı seven, aileleri ve sevdikleriyle doğada olmaktan keyif alan, ortak bir kültürü, ortak bir tutkuyu paylaşanlar, ailece bir araya geldik. Bu hafta sonunu, doğada bizlerle birlikte geçirmek isteyen binlerce kişi, asfalttan çıkıp doğaya karışabilen her türlü araçla misafirimiz oldu. 250 bin metrekarelik bir alanda, heybetli ağaçların altında, göz alabildiğine uzanan çimenler üzerinde, etkinlikler, eğitimler, sohbetler, keyifli kahvaltı ve yemeklerle muhteşem deneyimler yaşadık. Otomobil, karavan, motosiklet markalarımız ve onlara ilaveten, Offroad camiamızın pek çok ticari paydaşı da, stantlarıyla alana renk kattılar. Mudurnu’nun tertemiz doğasına konuk olduk, festivalden sonraki bir günümüzü doğayı bulduğumuz gibi tertemiz bırakmak için çalıştık. Bize destek olan Mudurnu Kaymakamı’na, belediye başkanına, federasyonumuza, güvenlik güçlerimize, Mudurnu halkına ve bizi destekleyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Gelecek sene daha da iyisini, yine hep birlikte yapmak için çalışmalara başladık bile.”

Kamp odaklı bir festival olarak düzenlenen “4×4 Dünyası Offroad Fest”in katılımcıları, festival alanında kurdukları çadırlarda ve alana yakın mesafede yer alan, tarihi konaklardan çevrilmiş bölge otellerinde konakladılar. Böylece bölgenin turizm potansiyeline ve tanıtımına katkı sağlandı. Katılımcılar günlük ihtiyaçlarını ise, festival alanında kurulan halk pazarından karşıladılar.

Festival kapsamında, Halit Bolkan ile Sanayi Savaşları, Erkin Yeşil ile Türkiye’de Keşfedilmemiş Rotalar ve Kamp Yerleri, Transanatolia Hikayeleri başlıklarıyla tematik ve interaktif açık hava sohbetleri gerçekleşti.

Eğitim ve atölye çalışmaları

Bunun yanı sıra “4×4 Dünyası Offroad Fest” kapsamında gerçekleştirilen eğitim, atölye çalışmaları ve etkinlikler şöyle sıralandı: 4×4 Dünyası sponsorluğunda “Kamp Malzemeleri, Kamp Yeri ve Çadır Seçimi”, “Kamp Ateşi”… “Çocuklar için Resim”, “Manzara Fotoğrafçılığı” atölyeleri… Acıbadem Mobile sponsorluğunda, “Doğada İlk Yardım” atölyesi … Baydemirler Lastik sponsorluğunda, “Arazi Lastiği Seçimi ve Bilgisi” eğitimi… Can – Am sponsorluğunda, “ATV Sürüş Teknikleri” eğitimi… Crawler Karavan sponsorluğunda “Doğada Yemek” ve “Karavanda Yemek” atölyeleri ile, “Karavan Seçimi ve Park Alanı Belirleme” eğitimi… Deneme Tahtası sponsorluğunda “Motosiklet ile Kamp ve Pratik Yükleme Bilgileri” ve “Motosiklet ile Uzun Yolda Mekanik Problemler ve Çözümleri” eğitimleri… Ford sponsorluğunda, “Doğada Hayatta Kalma” eğitimi… La Marzocco sponsorluğunda “Coffee On The Road” atölyesi… Safety Turkey sponsorluğunda “Motosiklet Sürüş Teknikleri” eğitimi… Toyota sponsorluğunda, “Arazide Sürüş Teknikleri” eğitimi… Warn sponsorluğunda, “Vinç ve Hi-Jack Kullanma” eğitimi…

Etkinliğin sponsorları

Festivale TOSFED, Mudurnu Kaymakamlığı ve Mudurnu Belediyesi ile offroad camiasının Bolu ve Mudurnu’da yer alan kulüp yapılanmaları Bolu Offroad Kulübü BOLOFF ve Mudurnu Offroad sponsorlukları vardı. Bunların yanı sıra, Can-Am, CF Moto, AVC 4×4 Offroad Aksesuar, Crawler Karavan da festivalin sponsorları arasındaydı. Diğer sponsorlar ise Yaman JP, Outroad Academy Turkey, İlfer Offroad Custom Garage, Transanatolia, 4×4 Rescue Team, AO Smith, Aksa Jeneratör – Umay Elektromekanik, Warn Türkiye, Acıbadem Mobil, Cosy Wolf, La Marzocco ve Brown Swiss Burger&Coffee idi.

Otomotiv sektöründen Ford, Mitsubishi Motors, Nissan, Peugeot, Toyota, Volkswagen Ticari Araç, Honda, Safety Turkey, Castrol Power 1 ve Aygaz Otogaz da festivalin sponsorları arasında yer aldılar.