Offroad Şampiyonası 3. yarışı Vezirköprü’de yapıldı

2727
Adapazarı Belediyesi Offroad Team adına Jeep Wrangler ile yarışan Bülent Cevdet Durdu-Aydemir Uzun ekibinin genel klasman ve sınıf 4 birincisi oldular...

30 Haziran-01 Temmuz tarihlerinde Samsun’un Vezirköprü ilçesinde düzenlenen Türkiye Offroad Şampiyonası 3. Yarışı, kısa adı VEZİROFF olan Vezirköprü Offroad Kulübü’nün başarılı organizasyonu ile geride kaldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak’ın verdiği start ile başlayan organizasyonda 26 araç ve 56 sporcu 4 ayrı sınıfta mücadele etti. Nefes kesen etaplar izleyicilere keyfili anlar yaşatırken, katılımın yüksek olduğu ve yarışlara büyük ilgi gösterildiği gözlendi.

Bülent Cevdet Durdu – Aydemir Uzun birinci oldular

Adapazarı Belediyesi Offroad Team adına Jeep Wrangler ile yarışan Bülent Cevdet Durdu-Aydemir Uzun ekibinin genel klasman ve sınıf 4 birincisi olduğu yarışta genel klasman ikinciliği ve sınıf 3 birinciliğini Sapanca Belediyesi Offroad Team adına Jeep Wrangler ile yarışan Hüseyin Memi-M. Ali Yılmazer (soldaki fotoğraf) ve genel klasman üçüncülüğünü de Crazy Bulls Offroad Team adına Mitsubishi L200 ile İsmail Ayhan-Ali Pertev (aşağıdaki fotoğraf) ekibi elde etti.

Kadın pilot İlayda Hancı’dan sınıf birinciliği

Yarışın Sınıf 1 birinciliğini Bantboru Offroad Team adına Suzuki Vitara ile İlayda Hancı-Batuhan Korkut (soldaki fotoğraf) ve Sınıf 2’de de ferdi olarak Suzuki Samurai ile yarışan Nihat Keskin-Yasemin Biber Toker ekipleri elde ettiler. Takımlar klasmanında ise birinciliğin sahibi Adapazarı Belediyesi Offroad Team olurken, Sapanca Belediyesi Offroad Team ikinci ve EVL Garage Offroad Team de üçüncü sırada yer aldı.

Yerel yönetimden spora tam destek

Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan ödül töreninde, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner ve Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, yaptıkları konuşmalarda şampiyonaya katkıda bulunan kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek plaketlerini verdiler. İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Arı’nın da katıldığı törende dereceye giren sporculara kupaları protokol tarafından verildi.