Ogilvy, Pirelli’nin Türkiye’deki iletişim ajansı oldu

4867

Pirelli’nin Türkiye operasyonu Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. Türkiye’deki iletişim faaliyetlerini Ogilvy çatısı altında yürütme kararı aldı.

Pirelli, Türkiye’deki faaliyetlerine 1960 yılında İzmit’de kurulan fabrika ile başlamıştır. 1962 yılında ilk yerli lastiğin üretimini gerçekleştiren Pirelli, bugün Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş.olarak faaliyetlerini tüketici lastikleri odaklı şirket olarak sürdürmektedir.Fabrika, otomobil, hafif ticari araç, Cinturato ailesi gibi yeşil performans olarak da adlandırılan çevre dostu lastiklerinin üretimlerinin yanı sıra 2007’den bu yana her yıl motor sporları için de yaklaşık 403 farklı türde lastik üretiyor. Fabrikanın 20.000 m² büyüklüğündeki ek tesisinde 250’den fazla çalışan sadece yarış lastikleri üretiminde görev yapıyor. Her yıl toplam cirosunun yaklaşık yüzde 3’ünü ve premium lastiklerden elde ettiği cirosunun yaklaşık yüzde 7’sini Ar-Ge çalışmalarına ayıran Pirelli Grubu, 2017 yılında Türkiye’nin 394. Ar-Ge Merkezi olarak tescillendi. Türkiye geneline yayılmış 300’ün üzerinde yetkili satıcısı ile Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. tüketicilerine hizmet ediyor.

Ogilvy Hakkında

Ogilvy, 1948 yılında David Ogilvy tarafından kurulduğu günden bu yana ikonik, kültürel değişim yaratan pazarlama kampanyaları üretmektedir. Bugün Ogilvy 83 ülkede 120 ofisiyle Fortune Global 500 şirketlerinin yanı sıra yerel markalara da hizmet veren ödüllü entegre bir yaratıcı ağ konumunda bulunmaktadır. Şirket bir markanın ihtiyaçlarının her yönünü şekillendiren deneyim, tasarım ve iletişim çalışmalarını altı ana yetenek çerçevesinde sürdürmektedir: Marka Stratejisi, Reklam, Müşteri Etkileşimi ve Satış, Halkla İlişkiler, Dijital Dönüşüm, Ortaklıklar.