“Opel gerçek bir Alman markası olarak kalacak”

3764

Grandland X test sürüş etkinliği sırasında soruları yanıtlayan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik“Opel gerçek bir Alman markası olarak kalacak” dedi.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Avrupa ve Türkiye’de kompakt SUV segmentinde yaşanacak çetin rekabet ve Yeni Grandland X ile ilgili şunları söyledi: “2012’den günümüze PSA ile halihazırda süregelen başarılı işbirliğimizin meyvesi Grandland X, PSA’daki çalışma arkadaşlarımızla birlikte ne kadar uyumlu çalıştığımızın ve markalarımızın değerlerine sadık, heyecan verici otomobiller yaratacağımızın bir göstergesi. Avrupa’da ve ülkemizde kompakt SUV segmenti önümüzdeki dönemde yoğun rekabete sahne olacak olsa da; Yeni Grandland X ile biz bu rekabete hazırız. Sportif tasarımı, hafifliği, ferah ve sade iç mekanı, geniş bagaj hacmi, üstün teknoloji ve konfor özellikleri ve verimli motor-şanzıman seçenekleri ile müşterilerimizin Grandland X’i tercih etmesi için birçok sebep mevcut.

“Opel’ler her zaman Opel kalacak.”

Gelecekte de Opel markamız herkes için Alman yüksek teknolojisi, mühendisliği ve tasarımı sözünü tutmaya devam edecek. En yeni ve faydalı yenilikleri herkes için ulaşılabilir kılmayı sürdüreceğiz. Platform ve Güç Aktarım sistemleri gibi Grup PSA teknolojilerine dayalı tüm Opel otomobilleri Rüsselsheim’da geliştirilecek, böylece Opel’ler her zaman Opel kalacak. Otomobillerimizi müşterilerimizin bizi tercih etmesinde fark yaratan temel unsurları koruyacak şekilde tasarlayacağız: Alman mühendisliği, kalitesi ve güvenilirliği.

Diğer taraftan PSA grubu ile birlikte, pazar payımız yaklaşık yüzde 17’ye ulaştı ve Avrupa’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi konumuna geldik. Böylece, sürekli değişim gösteren rekabetçi pazarda daha da başarılı olmak için ihtiyacımız olan güce sahip olduk. Geleceğe güvenle bakmamıza imkan tanıyan bir diğer gelişme ise, 9 Kasım 2017 tarihinde başarılı ve güçlü bir gelecek için açıkladığımız PACE! planımız.

“2020’de 9 yeni modelimizi pazara sunmuş olacağız.

Bu plan doğrultusunda Opel markamızı sürdürülebilir kârlılığa sahip, Elektrikli ve küresel bir şirket haline getireceğiz. Geleceğimizi güvence altına alacağız ve Groupe PSA’nın gelişimine Alman detaycılığı ile destek vereceğiz.

2020’de 9 yeni modelimizi pazara sunmuş olacağız. 2022’den itibaren 20 yeni ihracat pazarına ulaşarak, küresel boyutta kârlı ihracat fırsatlarını yakalayacağız.
2024’ten itibaren tüm Opel modellerimiz, geliştirilmesine yoğun katkı verdiğimiz PSA ortak mimarilerine sahip olacak. Planı uygulanmaya başladık ve tüm ekibimiz hedeflerimize ulaşmak için son gücüyle çalışıyor.”

Aile Reisi Opel Grandland X Ultimate seçeneğinde tüm yenilikler standart

PSA pazara 40 elektrikli model sunacak, ABD pazarını ise Opel ile vuracak

Opel’in Crossland X’i güvenlikte liste başı oldu