Opel Türkiye’den önemli bir ayrılık daha!

2050
Sinan Ulusoy, Opel Türkiye Dış İlişkiler Depatrmanı sorumluluğunu 18 yıldır sürdürüyordu. Ulusoy, zaman zaman Oto Aktüel TV programımıza da konuk oluyordu.

PSA Türkiye tarafından yeniden yapılandırılan Opel Türkiye’de ayrılıklar sürüyor. Genel Müdür Özcan Keklik’ten sonra Opel Türkiye Dış İlişkiler Departmanı Sorumlusu Sinan Ulusoy da ayrıldı.

Konuya ilişkin Sinan Ulusoy’un veda mesajı şöyle:

“Değerli Dostlarım,

1998 Nisan ayından bu yana çalıştığım Opel Türkiye’den Ocak ayı sonu itibariyle ayrılıyorum.

Bu hafta benim için veda zamanı. Yeni yerlerde yeni başlangıçlar, yeni yolcularla yeni yolculuklar beklentisi veda hüznüne heyecan ve sevinç katarken aynı zamanda ileriye güvenle bakmaya da olanak veriyor. On sekiz yıl önce devir aldığım Opel Türkiye Dış İlişkiler Departmanında mesleki yaşamımın kıvançlı günlerini geçirdim, takdir gördüm, çetin dönemlerde üstlendiğim sorumluluklardan çok şey öğrendim. Bu yolculukta Opel Türkiye benim için harika bir okul oldu.

Bu yolculuğun önemsediğim bazı anlarını paylaştık, birlikte yaşadık. Sevinçli günlerde de zor günlerde de karşılıklı güvenimiz eksilmedi. Dürüst, ilkeli, sevgi ve saygıyla güçlenen bir bağ kurduk. Hepinize bana verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz dostluk için çok teşekkür ederim.

Yarın, hepimiz için yeni bir gün…Hava şartları ne olursa olsun, yürümeye devam…Yolunuz, yolumuz hep açık olsun…”

Opel Türkiye’de Pazarlama Müdürü  Sibel Palandüz de ayrılıyor

PSA Türkiye’nin yeniden yapılandırdığı Opel Türkiye’de daha önce 12 yıldan bu yana Opel Türkiye Müdürü olan Özcan Keklik’in görevine son verilmiş ve yerine yerine Doğuş Oto Maslak Genel Müdürü Çağrı Öztaş getirilmişti. Bugün (31 Ocak 2018) itibariyle de Sinan Ulusoy Opel’deki görevinden ayrıldı.

Bir diğer ayrılık ise  Opel Türkiye’de Pazarlama Müdürü olarak çalışan Sibel Palandüz …Mart 2019 sonunda Opel’den ayrılacak olan Palandüz, İzmir’deki Opel Türkiye Merkezi’nin önemli bir ismiydi.

Sinan Ulusoy ve Opel Türkiye

1998 yılında Opel Türkiye Planlama departmanında işe başlayan Sinan Ulusoy, sonrasında Opel markasının Türkiye pazarında rekor satış rakamına ulaştığı 2000 yılında, Ankara Bölgesi Satış Müdürlüğü yaptı ve takip eden yıllarda Opel Türkiye Direktörler Kurulu Üyeliğine yükseldi.

2011 – 2012 yılları arasında Otomotiv Distribütörleri Derneği’nde (ODD) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenen, 2004 yılından günümüze ODD Genel Kurul Üyesi olan Ulusoy; 2004 – 2008 yılları arasında da Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Genel Kurul Üyesi olarak görev aldı.

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’den açıklama

Sinan Ulusoy’a bugüne kadar sağladığı katkılarından dolayı teşekkür eden Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille şu açıklamayı yaptı: “Opel markamızda 21 yıl boyunca ortaya koyduğu önemli hizmetleri ve yeni yapılanma sürecinde gösterdiği katkı için Sinan’a teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışma hayatında kendisine üstün başarılar diliyoruz.”