Opel’in ilk tamamen elektrikli modeli Corsa-e’nin üretimi başladı

2555
Opel'in ilk tamamen elektrikli modeli Corsa-e'nin üretimi başladı
PSA Group CEO'su Carlos Tavares, İspanya Kralı VI. Felipe (ortada) ve Opel CEO'su Michael Lohscheller...

PSA Grubu’nun İspanya Zaragoza’da bulunan fabrikasında Opel’in ilk tamamen elektrikli modeli Corsa-e’nin üretimi başladı.

İlk tamamen elektrikli Opel olan Corsa-e’nin üretiminin başlaması nedeniyle İspanya PSA tesislerinde düzenlenen törene İspanya Kralı VI. Felipe de katıldı.
Opel’in çok satan modeli Corsa’nın altıncı nesli daha modern, daha verimli, daha dinamik ve daha çekici. Yeni nesil Corsa-e’nin üretimi için dün düzenlenen törenle start verildi. Corsa-e 2020’nin başında Avrupa pazarının genelinde satışa sunulacak.

Sınıfındaki en aerodinamik modellerden birisi olan yeni nesil Corsa, önceki modelden çok daha hafif. 1.000 kg gibi bir ağırlığa sahip olan Corsa, önceki nesline göre daha düşük yakıt tüketimine ve CO2 değerleri oldukça verimli motorlara sahip.

Avrupa’da üretilen tamamen elektrikli ilk Opel

Opel CEO’su Michael Lohscheller, üretim startı için düzenlenen törende şöyle konuştu; “Corsa, son 37 yılda yaklaşık 14 milyon adet satışla son dönemin sadece en başarılı modellerinden biri değil, aynı zamanda elektrifikasyon atağımızın da bir dönüm noktası. Corsa-e, “Avrupa’da üretilen” ilk tamamen elektrikli Opel olacak. Bu, yeni Corsa ile Zaragoza tesisine de geleceği getirdiğimize dair açık bir işaret.”

Yeni nesil Corsa-e, 100 kW (136 hp) bir güce sahip. Corsa-e, full şarjla 330 km’lik bir mesafe kat edebilecek.