Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz Galler Rallisi’nde

Balkan Ralli Kupası'nı kazanarak 17-18 Kasım'da Portekiz'de gerçekleştirilecek Avrupa Ralli Şampiyonası final yarışına katılmaya hak kazanan ekip, bir yandan da WRC2'deki iddiasını tam gaz sürdürmeye devam ediyor.

2463

Marmaris Rallisi’nden birincilikle dönen Balkan Ralli Kupası Şampiyonu Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, 26-29 Ekim tarihlerinde İngiltere’de gerçekleşecek Galler Rallisi’nde Türkiye’yi temsil edecek.

Henüz birkaç gün önce Marmaris’ten başarıyla ayrılan Toksport WRT, vakit kaybetmeden rotasını İngiltere’ye çevirdi. WRC2’nin İngiltere ayağı olan Galler Rallisi’nde Ford Fiesta R5 ile boy gösterecek takım, tüm hazırlıklarını tamamladı. Galler Rallisi, kendine has toprak ve çamur zeminli ve bol ağaçlı etap karakteriyle dikkat çekiyor.

WRC2’ye katılan ilk Türk pilot unvanına sahip Orhan Avcıoğlu, 2018 yılı WRC2 takvimi için şimdiden tecrübe kazanarak geleceğe yatırım yapmayı hedefliyor.

Orhan Avcıoğlu, bu önemli yarış için “Toksport WRT olarak hem Marmaris Rallisi’ni kazanmanın mutluluğunu hem de Balkan Ralli Kupası’nı ülkemize getirmenin gururunu taşıyoruz. Katalonya ve Galler Rallileri ile 2018 yılında gerçekleşecek şampiyonayı şimdiden takip etmeyi hedefliyoruz. Rekabetin çok yüksek olduğu WRC2’de başarılı olmak için tecrübeye ihtiyacımız var; bu sebeple Galler Rallisi de hazırlık sürecimizin bir parçası ve tecrübe kazanmaya gidiyoruz” yorumunda bulundu.